Ekspluatācijā nodota Kalupes kapliča

AKTUĀLI

Daugavpils novada Būvvalde ekspluatācijā nodeva Kalupes kapliču, kas izvietota blakus Baltaču kapsētai. Jaunās kapličas būvniecība uzsākta šogad un, ar Daugavpils novada pašvaldības budžeta finansējuma atbalstu, izmaksāja 72 000 eiro. Tehnisko projektu izstrādāja Ģertrūde Rasnača un Aivars Melders. Kapličas arkas ir stilistiski saskaņotas ar blakusesošo kapu un baznīcas arku arhitektūras stilu, tā veidota krusta formā. Jauno ēku varēs izmantot dažādu konfesiju pārstāvji, tāpēc tā tapa pie kapsētas, nevis kapsētas teritorijā. Būvniecības darbus veica SIA “Borg”. Kā norāda Būvvaldes vadītāja Nansija Tamane, šī ir pirmā uzbūvētā kapliča Daugavpils novada teritorijā kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas. Kapliča tapa, atsaucoties uz iedzīvotāju lūguma. Tā kā Kalupes pagasta teritorijā atrodas divi aprūpes centri un viena pansija, kā arī gada laikā ir diezgan liels apbedījumu skaits, kapličas nepieciešamība tika atzīta kā ļoti būtiska.

Lai gan kapliča ir nodota ekspluatācijā, tā šobrīd vēl netiek izmantota. Kalupes pagasta pārvaldes vadītāja Ināra Ūbele informē, ka  27.augustā plkst. 12:30 notiks sv. Mise Kalupes Vissvētākā Altāra Sakramenta Romas katoļu baznīcā, savukārt plkst.14:00 kapličas atklāšana un iesvētīšana, kur piedalīsies katoļu, luterāņu, pareizticīgo un vecticībnieku garīdznieki.

FOTOGALERIJA

Farmācijas uzņēmuma pārstāvji rīkoja brīvprātīgo talku Kalupē