Sporta skolas sportistu veiksmīgie starti Šauļos un Panevežā

AKTUĀLI

Diemžēl tā ir sanācis, ka Latgalē un arī Latvijā ir lielas problēmas ar vieglatlētikas infrastruktūru. Ja stadionu skaits pieaug ar katru gadu, tad slēgto vieglatlētikas manēžu ir ļoti maz, kaut arī mūsu klimatiskajos apstākļos manēžā vieglatlētiem jātrenējas 7-8 mēneši gadā. Latvijā ir tikai viena manēža, Kuldīgā, kur var notikt starptautiskas sacensības, arī nelielu treniņu manēžu skaits, kur var attīstīt visas vieglatlētikas disciplīnas ir neliels, tuvākā mums atrodas Jēkabpilī, tāpēc, lai labāk sagatavotos vasaras sezonai, kā arī Latvijas čempionātiem telpās, sporta skolas vieglatlētiem nākas meklēt sacensības un treniņu iespējas pie kaimiņiem Lietuvā, kur gandrīz katrā rajona centrā ir mūsdienīga, starptautiskajiem noteikumiem atbilstoša vieglatlētikas manēža.

Kaimiņi ir pretimnākoši un par salīdzinoši, ar tuvumā esošajām treniņu manēžām, zemām cenām ļauj pie sevis rīkot treniņu nometnes un piedalīties sacensībās.

Janvārī sporta skolas sportisti ar labiem panākumiem piedalījās Šauļu un Paņevežas pilsētu atklātajos čempionātos.

10.janvārī Šauļos, treneru Janas un Dmitrija Hadakovu audzēkņi izcīnīja 5 medaļas, no kurām 4 ir zelta:

Jūlija Ignatjeva 60 m skrējienā 1.vieta ar rezultātu 8,68. sek.;

Olga Ignatjeva trīssoļlēkšana 1.vieta ar rezultātu 10.81 cm;
Viktorija Jevdokimova 600m skrējienā 1.vieta ar rezultātu 1:43,65;
Darija Stepanova augstlēkšana 2. vieta ar rezultātu 1.50 cm;
Edvīns Hadakovs trīssoļlēkšana 1.vieta ar rezultātu 12.32 cm.

19.-20.janvārī Paņevežas atklātajā čempionātā sporta skolas audzēkņiem 8 medaļas. Tradicionāli novadā stiprākie vieglatlēti bija Naujenes, Višķu un Maļinovas pagastos, bet liels prieks, ka treneri veic labu selekcijas darbu un atrod talantīgus bērnus arī citos pagastos. Piemēram Paņevežas atklātajā čempionātā jauniešiem 1.vietu 600m skrējienā ar rezultātu 1:39,7 izcīnīja Salienas vidusskolas audzēknis Andrejs Abrazevičs, augstlēkšanā (rez1.80m) uzvarēja vabolietis Emīls Vasiļjevs. Pirmā vieta arī Edvīnam Hadakovam 60m barjerskrējienā rez.8.8sek.

Otrās vietas izcīnīja:

Olga Ignatjeva (Naujene) tāllēkšanā 4.75m,

Mārīte Rimicāne (Naujene) ar personisko rekordu 800m 2:30.70,

Dmitrijs Jefimovs (Maļinova) 60m barjerskrējienā 8.89.

Pieaugušo konkurencē 800m skrējienā uzvarēja medumiete Kristīne Jevsejeva (2:27,27), šajā distancē 2. vietu izcīnīja Arnolds Japiņš (Višķi) rez.2:03,75. Abus sportistus trenē Sergejs Petrakovs.

Daugavpils novada
sporta skolas direktors
Jānis Skrinda
e-pasts janis.skrinda@dnd.lv
tālrunis 28333913, 65471922

"DBT-Daugavpils novads" komanda ieguva 1.vietu Latvijas čempionātā