“DBT-Daugavpils novads” komanda ieguva 1.vietu Latvijas čempionātā

AKTUĀLI

Sventes vidusskolā nupat aizvadīts svarbumbas celšanas Latvijas mēroga čempionāts garajā ciklā, kas nozīmē, ka svarbumba pēc iespējas vairāk reižu jāpaceļ 10 minūšu lakā. Labāko rezultātu uzrādīja komanda “Daugavpils Būvniecības tehnikums - Daugavpils novads”, pārspējot sāncenšus no Rēzeknes, Rīgas, Jēkabpils, Rugājiem un citiem novadiem.

Kopumā sacensībās iegūtas vairākas 1.vietas dažādās svara un vecuma kategorijās – augstāko godalgu saņēma Anastasija Želtova (līdz 53.kg), Viktorija Jevdokimova (63+kg), Tatjana Šeškova (līdz 58.kg), Broņislavs Pudāns (līdz 53.kg), Deniss Kločkovs (līdz 58.kg), Maksims Škabarovs (līdz 63.kg) un Iļja Vaņkovs (līdz 73.kg).

2.vietā ierindojās Tatjana Šeškova (starp sievietēm), Kristīne Platonova (līdz 58.kg), Iļja Paņutins (līdz 63.kg), Aleksandrs Semjonovs (līdz 68.kg), Deniss Kurņevičs (līdz 78.kg) un Jevģenijs Jakovļevs (līdz 85.kg).

Bronzu ieguva Anastasija Želtkova (starp juniorēm), Kristīne Platonova (starp sievietēm) un Oskars Šarka (līdz 73.kg).

Veterāne Varvara Jefimova vecuma kategorijā 70+ ieguva godpilno 1.vietu. Tāpat augstākā kaluma medaļu savā vecuma grupā ieguva Alfrēds Kokins (50-59 gadi), Jurijs Kopasovs (70-74 gadi), Staņislavs Stašulāns (75+). Sudrabu ieguva Ivars Velins (60-69 gadi) un Vladimirs Jermaļonoks (60-69 gadi).

Stafetē pirmo vietu ieguva Daugavpils novada junioru un jauniešu komanda.

Jāatzīmē, ka sportistus sacensībām sagatavoja ilggadējais treneris Ivans Gaļašs, kurš šogad plāno doties pelnītā atpūtā. Trenerim tiek gatavota nomaiņa – jaunā un perspektīvā sportiste, novada čempione Tatjana Šeškova no Laucesas pagasta. Nākamā trenere šobrīd Daugavpils Universitātē apgūst sporta un sociālo zinātņu skolotājas profesiju. Savu meistarību viņa ir pierādījusi dažāda līmeņa sacensībās, tāpēc šogad “Sporta laureātā 2016” ieguva balvu “Novada labākā sportiste svara bumbu celšanā”.

“Ar svarbumbu sportu es nodarbojos divus gadus, bet jau esmu sasniegusi augstus rezultātus. Mans mērķis ir attīstīt un popularizēt šo sporta veidu mūsu reģionā. Mana interese par šo sporta veidu  sākās tad, kad uz Salienas vidusskolu tika uzaicināts mans pirmais treneris Edgars Pavlovskis. Viņš ne tikai pastāstīja un nodemonstrēja šo sporta veidu, bet arī ļāva nākt un pašiem iemēģināt roku, paceļot 8kg svaru bumbu. Neviens neuzdrošinājās, bet es nolēmu, ka dzīvē viss ir jāizmēģina. Pamēģināju un man iepatikās. Vēlāk pati sazinājos ar Edgaru, sāku apmeklēt treniņus un tā šis sports kļuva par manu dzīvesveidu,” pastāstīja Tatjana.

Skolēnu radošo darbu konkurss “Mēs – paši par sevi”