Sporta aktivitātes Špoģu vidusskolā

Izglītība

Ir ļoti svarīgi, lai mēs visi justos stipri un veseli! Rūpējoties par skolēnu fizisko veselību, Špoģu vidusskolas sporta skolotāji semestra laikā īstenoja dažādas skolas un ārpusskolas sportiskās aktivitātes. Skolēnu komandas piedalījās Augšdaugavas novada skolēnu sporta spēlēs – Rudens krosā, Pamatskolu kauss, Vieglatlētikas četrcīņā “Draudzība”, Top kauss 2023 volejbolā, Tautas bumbas spēlēs, Florbola un Basketbola sacensībās.

Augšdaugavas novada sporta spēļu sacensībās godalgotas vietas I semestrī ir iegūtas:

  • futbolā (2014. g. dz. un jaunāki) - 2. vieta
  • futbolā (2012. - 2013. g. dz.) - 2. vieta
  • basketbolā zēniem (2008. - 2009. g. dz.) - 3. vieta
  • basketbolā meitenēm (2010. - 2011. g. dz.) - 2. vieta
  • telpu futbolā D grupai (2012. - 2013. g. dz.) - 2. vieta

Skolas ietvaros skolēniem bija iespēja piedalīties sportiskās aktivitātēs ar sacensību elementiem – Eiropas sporta nedēļā, Jautrās stafetes, Šautriņu mešana, Bumbiņu mešana mērķī, Volejbola spēles starp klasēm, Latvijas Veselības sporta nedēļa, Lāčplēša dienas trīscīņa.

Lielākais pasākums skolā I semestrī bija “Latvijas Veselības sporta nedēļas 2023”. Veselības nedēļas galvenā ideja ir mudināt ikvienu Latvijas iedzīvotāju: bērnus, jauniešus, strādājošus, seniorus, vairāk iesaistīties fiziskās aktivitātēs, sniegt stimulu, lai pēc Veselības nedēļas cilvēki vairāk sportotu patstāvīgi. Šogad Latvijas veselības un sporta nedēļas ietvaros Špoģu vidusskolas skolēni piedalījās dažādās sporta aktivitātēs. Pirmdienas rīts iesākās ar aktīvu rīta rosmi. Pirmās stundas sākumā visi skolēni un skolotāji izpildīja rīta rosmes kompleksu. Otrdien vecāko klašu skolēni piedalījās volejbola sacensībās starp 8. – 12. klašu komandām. Visatsaucīgākie un sportiskākie bija 11. klases komanda. Trešdien 5. – 7. klašu komandas sacentās Tīkla bumbas (mamanet) spēlē. Cīņa bija ļoti sīva, bet uzvaru guva 5. klases komanda. Ceturtdien 2. – 4. klašu komandas cīnījās par uzvaru Tautas bumbas sacensībās. Meiteņu konkurencē uzvaru guva komanda ar nosaukumu “Foršie kaķi”, un zēnu konkurencē uzvarēja komanda “Nēģeri”. Piektdien skolā ciemojās Augšdaugavas novada pašvaldības sporta nodaļas vadītājs Gunārs Kucins un basketbolisti Salvis Mētra un Elvijs Mičulis.   Basketbolisti ar skolēniem izpildīja dažādus iesildošos vingrojum basketbolā. Noslēgumā spēlēja basketbolu. Skolēni saņēma piemiņas balvas no Augšdaugavas novada pašvaldības sporta nodaļas vadītāja Gunāra Kucina un aktīvākie skolēni saņēma balviņas no basketbolistiem. Dienas noslēgumā   pirmklasnieki piedalījās jautrās stafetēs un spēlēja dažādas kustību rotaļas.

II semestrī skolēniem būs iespēja izbaudīt sacensību garu basketbolā, florbolā un volejbolā, kā arī iesaistīties sporta aktivitātēs Veselības nedēļas un Olimpiskās dienas ietvaros.

Sporta skolotāju komanda aicina katru skolas skolēnu un darbinieku būt vienmēr kustībā!

Teksts un foto: Špoģu vidusskolas skolotāja Inese Ļedovskaja

Jaunieši no trim valstīm tikās ar pašvaldības pārstāvjiem