Jaunieši no trim valstīm tikās ar pašvaldības pārstāvjiem

Špoģu vidusskolā tika īstenots ERASMUS projekts, kura ietvaros satikās jaunieši no Latvijas, Lietuvas un Polijas, lai iepazītu katras valsts kultūru un valodu un izveidotu kontaktus. Jaunieši mācījās latviešu vārdus, salīdzināja tos ar lietuviešu valodu, un pētīja, kā baltiešu valodas ir savā starpā saistītas. Jaunieši līdzīgi guva ieskatu arī poļu kultūrā un valodā, rīkojot poļu kultūras vakaru. Projekta dalībnieki īstenoja dažādas aktivitātes – veidoja prezentācijas, dejoja, apmeklēja tūristu iecienītās vietas Augšdaugavas novadā.

15. decembrī Augšdaugavas novada pašvaldības domes sēžu zālē ar jauniešiem tikās deputāts Jānis Belkovskis, pašvaldības izpilddirektors Pēteris Dzalbe, kā arī Višķu pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Proms. Sabiedrisko attiecību nodaļa rādīja prezentāciju par Augšdaugavas novadu.

Poļu jauniešu grupa sagatavoja un rādīja prezentāciju par savu organizāciju - Związek Młodzieży Wiejskiej (Lauku jauniešu apvienība). Šajā apvienībā tiek pārstāvēti jaunieši no apdzīvotām vietām Polijā, kur dzīvo līdz 10 000 iedzīvotāju. Organizācijā darbojas jaunieši no 9 līdz 19 gadiem. Pārsvarā viņi nodarbojas ar labdarību un jauniešu iespēju attīstību. Par savu misiju organizācijas pārstāvji sauc lauku jauniešu dzīves kvalitātes uzlabošanu, piemēram piedāvājot atbalstu izglītībā, un veicinot sociālo iekļaušanu. Organizācija tāpat rīko jauniešu nometnes. Svarīga loma Lauku jauniešu organizācijai ir sieviešu izglītošanā par daudzām svarīgām lietām – veselībā, higiēnā un mātes lomā.

J. Briška, Špoģu vidusskolas direktores vietnieks izglītības jomā, projekta vadītājs: “Vēlētos pateikties Augšdaugavas novada pašvaldībai par to, ka tā vienmēr atbalsta jauniešu projektus. Mums ir izveidojusies laba sadarbība arī ar Višķu pagasta pārvaldi, pateicoties kam mums ir iespēja rīkot aktivitātes dažādās vietās pagastā.” Viņš arī atzīmē labo sadarbību, kas ir izveidojusies triju valstu starpā (Latvija, Lietuva, Polija) jaunatnes jomā. Jaunieši gūst pieredzi dažādās aktivitātēs. Piemēram, nesen Augšdaugavas novada jaunatne atgriezās no projekta Kauņā. J. Briška novēlēja jauniešiem nepazaudēt kontaktus, kas ir izveidojušies, jo tas var nākt par labu nākotnē.

Jauno mākslinieku panākumi Stikla mākslas konkursā