Špoģu vidusskolas skolēni ceļo kopā ar Čellīno

Izglītība

Mācību gada izskaņā 1.un 2 klases skolēni devās programmas “Latvijas skolas soma” atbalstītajā norisē uz Rēzekni. Tā kā bērni vizuālās mākslas stundās daudz bija mācījušies par vides un kultūrvēstures objektiem, viņi savas zināšanas varēja likt lietā, vērojot pilsētvidi, meklējot vajadzīgos objektus pēc fotogrāfijām un arī reālajā dzīvē izmantojot savas zināšanas par uzvedības noteikumiem muzejos un izstādēs.

Brauciena sākumā bērni iepazinās ar Rēzeknes pilskalnu, radošo centru “Zeimuļs”, un izstaigāja skaisto Rēzeknes upes promenādi līdz Latgales vēstniecībai “Gors”, kur mūs sagaidīja laipna un zinoša gide. Liels atklājums mūsu skolēniem bija iespēja izstaigāt ne tikai ēkas visus stāvus un terasi, bet arī redzēt, kā notiek sagatavošanās darbs teātra izrādei, kā darbojas kravas lifts, kurš spēj pacelt pat automašīnu , un pabūt telpās, kur nokļūst tikai aicinātie viesi un mākslinieki.

Ekskursijas noslēgumā bērni skatījās muzikālu zīmējumu izrādi bērniem “Čellino ceļo” par mazo mūzikas instrumentu Čellīno, kurš dodas savu ikdienišķo sajūtu un emociju iepazīšanas ceļojumā. Reizēm esam priecīgi, reizēm - skumji vai dusmīgi, bet gadās arī tādi brīži, kad esi tik laimīgs, ka varētu pacelties spārnos un lidot! Čellino palīdzēja bērniem izprast, kas tad viņam liek justies tā, vai citādi, ievedot krāsu, dejas un mūzikas aizraujošajā pasaulē.

Paldies programmai “Latvijas skolas soma” par iespēju bērniem apskatīt dzimto novadu, iepazīt jaunas vietas, lietas un emocionālo mūzikas pasauli.

Špoģu vidusskolas skolotāja Guna Pētersone

Lāču pamatskolas tautas deju kolektīvi tautas deju festivālā “Latvju bērni danci veda”