Lāču pamatskolas tautas deju kolektīvi tautas deju festivālā “Latvju bērni danci veda”

Izglītība

Pirmajā vasaras dienā Lāču pamatskolas divi tautas deju kolektīvi devās uz Preiļiem, lai piedalītos tautas deju festivālā “Latvju bērni danci veda”.

Festivāls Preiļos sākās ar dalībnieku gājienu. Gājienā un  festivālā piedalījās 83 tautas deju kolektīvi 1787 dalībnieki no visas Latvijas. Festivāla atklāšanā dejotājus apsveica ar vasaras sākumu un novēlēja  visiem izbaudīt svētkus.

Mūsu kolektīvi piedalījās ielas koncertā “Saredzi vēju – ja vari!”. Savu uzstāšanos dejotāji gatavoja veselu mācību gadu. Neskatoties uz uztraukumu dejotāji iepriecināja skatītājus ar brīnišķīgām dejām. 

Visas dienas garumā festivāla dalībnieki varēja piedalīties interesantās stacijās, kuras bija izvietotas visā parkā. Šajā dienā Preiļos galvenie bija festivāla dalībnieki- bērni. Festivāla nobeigumā dejotājus aicināja uz koncertu Utenas kultūras centra deju ansamblis “Vieversa” .

Paldies festivāla organizatoriem par svētkiem! Pēc festivāla pozitīvām emocijām uzlādēti mūsu dejotāji dodas atpūsties un izbaudīt vasaru, lai ar jaunu sparu septembrī sāktu mācīties jaunus deju soļus.

Jūlija Semjonova

Sadancis “Ceļā uz Dziesmu svētkiem” Ilūkstē