Sadancis “Ceļā uz Dziesmu svētkiem” Ilūkstē

AKTUĀLI

Latvietis liek bēdu zem akmens un pāri iet dziedādams, pie reizes, uzdejo polku, galopu vai uzgriež kādu “valceri”. Tā ir tā īstā latvieša identitāte - pa īstam un no sirds priecāties dejā un dziesmā. Un uz jautājumu “Kā iet?” vai “Kā tev patika koncerts?”, ar mirdzošām acīm un platu smaidu sejā, atbildēt - “Bija normāli!”

Tik pat “normāls” vai, mazliet daiļrunīgāk sakot, skaists, pacilājošs, jestrs un vispār – kolosāls, bija XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XXVII Deju svētku ieskaņas koncerts “Ceļā uz Dziesmu svētkiem” Ilūkstes pilsētas estrādē. Skatītājiem bija iespēja gūt iespaidus, kādi būs Dziesmu un deju svētku uzvedumi “Mūžīgais dzinējs”, “Balts” un “Kopā augšup” dejotāju izpildījumā.

Augšdaugavas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Maigurs Krievāns uzrunāja pasākuma dalībniekus un skatītājus: “Paldies visiem, kas organizēja šos brīnišķīgos svētkus pie mums Ilūkstē! Tik tiešām, Dziesmu svētki ir jau pavisam tuvu! Es zinu, ko nozīmē būt pašdarbniekam - kaut kas ir jāziedo no ģimenes, no sava laika. Kādreiz kaut kas sāp, bet vienalga ir jāiet uz to mēģinājumu. Tas arī stiprina mūs visus! Man ļoti liels prieks, ka pie mums, Ilūkstē un Augšdaugavas novadā, ir ļoti daudz labu pašdarbības kolektīvu!”

Koncertā vairākkārt tika godināta Ilūkstes KMC vidējās paaudzes deju kopas “Pilskalne” vadītāja Antonija Stalidzāne. Viņa ir cilvēks, kurš nav nevienu brīdi sevi žēlojis, un ir atdevis visu savu garīgo un fizisko spēku, lai darbotos kultūrā. Antonija jau 9. reizi “Pilskalni” vedīs uz Deju svētkiem! Viņa ir cilvēks, kurš simbolizē Dziesmu un deju svētku kultūru Ilūkstē.

Skatītājus ar skaistām dejām priecēja 15 deju kolektīvi no Rīgas, Jūrmalas, Bauskas, Jēkabpils novada, Krustpils, Rožupes un Augšdaugavas novada: Ilūkstes Kultūras un mākslas centra jauniešu deju kolektīvs “Ance”, senioru deju kolektīvs “Ozolzīles”, VPDK “Pilskalne”, Dvietes pagasta KN vidējās paaudzes deju kolektīvs “Dviete”, Vaboles pagasta KN jauniešu deju kolektīvs “Aisma”, Līksnas pagasta KN vidējās paaudzes deju kolektīvs “Daugaveņa”, Maļinovas pagasta saieta nama JDK “Druvāni”, Augšdaugavas novada KN “Vārpa” deju ansamblis “Līksme”.

Augšdaugavas novada kultūras nodaļas vadītāja Ināra Mukāne sveica klātesošos: “Kopā būt, kopā just – tas ir šī gada Dziesmu un deju svētku galvenais vēstījums mums visiem. Tiešām, šodien mēs visi - gan skatītāji, gan dejotāji – varējām būt kopā šeit, Augšdaugavas novadā, Ilūkstē, un izjust to, cik krāšņi, cik lieliski būs šie Dziesmu un deju svētki. Paldies visiem novadiem, kas bija šeit – gan Kurzemei, gan Vidzemei, Zemgalei, Latgalei un Sēlijai! Paldies visiem dejotājiem! Paldies šī koncerta organizatoriem un Augšdaugavas novada deju virsvadītājai Aijai Daugelei! Uz satikšanos Rīgā!”

Izturību un patiesi priecīgus Dziesmu un deju svētkus vēlam visiem dziedātājiem, dejotājiem, spēlmaņiem, māksliniekiem un skatītājiem! Lai nesūrst saulē apdegušie vaigi un deju mēģinājumos saberztās kājas! Cerams, ka pēc šiem svētkiem, uz jautājumu “Kā gāja Dziesmu svētkos?”, ar tām pašām mirdzošajām acīm, saņemsim atbildi – “Bija superīgi!”

Uz tikšanos XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XXVII Deju svētkos Rīgā!

Teksts, foto: Māra Multiņa

Līgo Medumu parkā!