Līgo Medumu parkā!

AKTUĀLI

Līgo svētki ir vieni no ģimeniskākajiem gada kalendāra svētkiem, bet bieži vien saistās ar pasākumiem vakara stundās pieaugušajiem. Šogad vēlamies aktualizēt gan dienas nodarbi un sportisku laika pavadīšanu ģimenē kopā ar bērniem, gan arī atraktīvu vakara programmu. Visas aktivitātes notiks Medumu parkā  (Alejas iela 20).

23. jūnijā plkst. 11.00 tiksimies galvenajā pludmalē, kur norisināsies Ģimeņu sacensības “LAIVA MANA LĪGOJAS”. Iepazīstināsim ar vienu no senākām laivu formām – kanoe, ko sauc arī par kajakiem. Pasaulē arheoloģiskajos izrakumos atrastas gandrīz 6000 gadu vecas, un bija veidotas no vaļa kauliem. Mūsdienās neviens valis vairs nav cietis un kajaki ir vienas no vieglākajām laivu formām, kas tiek veidotas no dažādiem polimēriem. Aicinām ģimenes piedalīties sacensībās, iepriekšēja pieredze nav nepieciešama. Vienā laivā var būt divi pārstāvji no ģimenes, pārējos aicinām ar uzmundrinošiem saucieniem atbalstīt savējos.

Ģimenes var sagatavot atbalsta saucienus un plakātus. Mēs, savukārt, apsolām sagādāt balvas! Nepieciešama iepriekšējā reģistrēšanās līdz 17.06.2023. nosūtot sms 27095164 (komandas nosaukums, tālr.).

Programmā:  10.00-20.00 volejbola laukumā bērniem būs pieejams bezmaksas batuts.

11.00-14.00 Sporta stafetes, kā arī radošās darbnīcas. Mežciema biedrības aktīvisti pagatavos dabas cienastu - “Spēka zupu”, kur gūsim kulinārās iemaņas no pļavā iegūtiem produktiem. Lūdzam līdzi ņemt savus traukus vai krūzes, lai saudzētu dabu. Bērniem būs pieejams rotaļlietu apmaiņas punkts. Pasākuma laikā būs iespēja atstāt sev nevajadzīgo rotaļlietu vai paņemt vietā citu.

No 21.00 un līdz rītam darbosies atraktīva “Līgo taka”. Meklējiet takas sākumu parka vidū. Konkursa ietvaros takas tapšana tiek finansēta ar Augšdaugavas novada pašvaldības nevalstisko un reliģisko organizāciju pašvaldības līdzfinansējumu.

Jau 21.30 iesāksim ielīgošanu un ugunskura iedegšanu, un dejosim līdz rītam.

Tie, kas vēlas uzstādīt savu telti un grilu, var rezervēt vietu (tālr. 27095164). Šogad arī būs konkurss “Līgo telts”.  Ļaujiet vaļu savai fantāzijai un izpušķojiet savu telti ar gaismiņām, zālēm, vai citiem elementiem. Oriģinālākā telts iegūs balvu. Patīkami, ka mūs atbalsta Pirmā kara muzejs. Ekspozīcijas vadītāja Miropija Petkune, aicina uz muzeju 23. un 24. jūnijā 13.00 - 18.00 (Alejas iela 20). Droši līdzi ņemam cienastus sev un kaimiņam, pledu, līdzekļus pret kukaiņiem un labu garastāvokli un pavadiet laiku ģimenes lokā, baudot ūdens un meža sniegtos resursus!

Dienas pasākums tiek realizēts SIF projekta 2023.LV/ĢDP/63 “Kopā būt – Stipriem kļūt” ietvaros, pasākumu organizē biedrības "Medumu Cerība" un “Mežciema biedrība”. Vakara programmu organizē Medumu tautas nams.

Ieeja uz visiem pasākumiem bez maksas.

Pasākuma laikā tiks veikta foto un video uzņemšana.

Sagatavoja: Medumu pagasta Kultūras darba vadītāja Anita Drozdova

Noslēdzas konkurss “Latvijas Dziesmu svētku 150 toņi un pustoņi”