Špoģu vidusskolas sākumskolas skolēni meklēja Ziemassvētku sajūtu

Izglītība

Ai bagāti Ziemassvētki,
Apaviņa pūdētāji:
Trīs dieniņas, trīs naksniņas
Man kājiņas nenoautas.
/Latviešu tautasdziesma/

23. decembris Špoģu vidusskolas sākumskolas skolēniem bija neparastu notikumu piepildīts. Ar lielu atbildības sajūtu bērni  gatavojās piedzīvojumam, kuru organizēja 4.a klase – Sajūti Ziemassvētkus.

Gatavošanās svētkiem sākās ar dažādām aktivitātēm pirms svētku nedēļas. Vecāku iniciatīvas atbalstīti sākumskolas bērni devās uz piparkūku darbnīcu un mini zoo apmeklējumu Silenē. Tas bija emocijām piepildīts, svētku smaržām un garšām bagāts pasākums.

Katru dienu skolēniem bija kāds uzdevums, kuru bija jāveic visam klases kolektīvam. Bērniem ļoti patika aktivitāte “Atkārto!”, kur varēja iepazīties ar seno laiku apsveikuma kartītēm, veidot stāstus, lasīt novēlējumus un atkārtot kartītēs atainoto ar mūsdienu tehnoloģijām.

Gatavojoties noslēguma pasākumam, katras klases kolektīvs bija sagatavojis priekšnesumu, kas viņiem vislabāk palīdz notvert Ziemassvētku sajūtu. Bērni, kopā ar vecākiem, sarūpēja maskas. Bija gan Muša Karaliene, Vilks, Lācis, vecītis ar vecenīti, Ziema, Pele, Sniegavīri, Zaķu ģimene, Vepris un Cūka, Gailis ar dažādiem meža putniem un liela Rūķu saime.  Visiem kopā izdevās izbaudīt šo pirms svētku sajūtu, kur valda brīnumi, noslēpumi un labsirdība, kur katrs kaut ko vēlas un uz kaut ko cer… Lai Jaunais gads atnes spēku, pacietību visu sapņu un ieceru piepildījumam!

Špoģu vidusskolas skolotāja Ārija Mihailova

Brīnumains Ziemassvētku gaidīšanas laiks Naujenes PII "Rūķītis"