Špoģu Mūzikas un mākslas skolas VIA “Bulta” mazais sapnis ir piepildījies

AKTUĀLI

Špoģu Mūzikas un mākslas skolas VIA “Bulta” dalībnieki sapņoja savu mazo sapni ilgi  - aizbraukt uz Vitebsku (Baltkrievijā) un piedalīties festivālā “Slavjanskij bazar”. Mārtiņš Mednis - basģitāra un vokāls, Ksenija Jefimova - sintezators, Ernests Petrovs - soloģitāra, Rolands Kļavinskis - bungas, Zane Proma - vokāls kopā ar savu ansambļa vadītāju Viktoru Ļeonoviču un vokālo pedagogu Diānu Kļavinsku bija nepacietīgi un negaidīja, bet neatlaidīgi strādāja, lai šis sapnis piepildītos.

Un tas tiešām notika, sapnis piepildījās, VIA “Bulta” kopā ar saviem vecākiem, Višķu pārvaldes vadītāju Jāni Promu un Špoģu Mūzikas un mākslas skolas direktoru Andreju Repinu no 12. līdz līdz 14. jūlijam viesojās Vitebskā.

Organizatori un Daugavpils novada sadarbības partneri Vitebskā mūs sagaidīja ar plašu, piesātinātu un izzinošu programmu katrai dienai.

Pirmajā dienā, 12. jūlijā, iepazinām Vitebsku pastaigā pa pilsētu, apmeklējām izstādes un VIA “Bulta” sniedza savu pirmo koncertu uz skatuves Vitebskas vecpilsētā.

Koncerta repertuārā  bija iekļautas 6 dziesmas latviešu valodā, 4 dziesmas krievu valodā un viena dziesma baltkrievu valodā.

Otrajā dienā, 13. jūlijā, devāmies uz bērnu vasaras nometni “Buravestnik”, kur bērniem bija iespēja piedalīties starptautiskajā Lāsertaga turnīrā Latvija – Baltkrievija. Pēc turnīra bērniem un pieaugušajiem bija iespēja iziet vairākas Tarzāna trases atrakciju parkā nometnes teritorijā.

Pēc aktīvi pavadīta laika nometnē, devāmies ceļā uz Vimnas vidusskolu Vitebskas agropilsētiņā.  Jau pie skolas mūs sagaidīja direktore ar krietnu pulciņu skolēnu un skolotāju, kuri sveica mūs ar dejām un dziesmām.  Izrādījās, ka visi skolēni, kuri bija ieradušies, lai mūs sveiktu, ir Baltkrievijas Republikas godalgoto vietu ieguvēji sportā dažādos sporta veidos. Mūsu ekskursija šajā skolā turpinājās. Mēs apmeklējām Maizes muzeju un etnogrāfisko muzeju, kas atrodas skolas telpās un ko ir izveidojuši paši šīs skolas pedagogi, darbinieki un skolēni.

Tālāk devāmies uz EKO ciematu netālu no Vitebskas. Ciemata iedzīvotāji mūs sagaidīja ar sālsmaizi, dziesmām un stāstiem par to, kādēļ ir izvēlējušies dzīvot šajā ciematā. Uzzinājām, ka šī ciemata iedzīvotāju bērni nemācās skolās, bet mācās mājās un bauda veselīgu dzīvesveidu. Paši ražo dažādus produktus un pārtiek no tiem. Kopā ar ciematiņa iedzīvotājiem uzkāpām kalnā “Zvon Gora”, no kurienes paveras burvīgs skats uz Baltkrievijas laukiem un vienojāmies vienā kopbildē.  Tikšanās izskaņā nogaršojām ciematiņa iedzīvotāju pašmāju ražotos produktus - maizi, medu, pīrāgus un sukādes. Sirsnīgi atvadījāmies no EKO ciematiņa sirsnīgajiem ļaudīm, lai tālāk dotos uz festivāla “Slavjanskij bazar” vēstures muzeju, kuru apskatījām gida pavadībā un uzzinājām daudz jauna par šo festivālu.

Trešajā dienā,  14. jūlijā, devāmies baudīt Vitebskas centrālās ielas gaisotni un aplūkot skatuves māksliniekus no visas pasaules. Kopā ar bērniem apmeklējām Baltkrievijas teātri “Ļaļka”, kur noskatījāmies unikālo un neatkārtojamo čemodāna - dueta “KVAM” izrādi “Mēs pie jums iebraucām uz stundu jeb vai viegli būt aktierim”. Emocijām pārpildīti un pozitīvi uzlādējušies, devāmies pārģērbties un gatavoties VIA “Bulta ”otrajam koncertam Vitebskas vecpilsētā.

Trešās dienas izskaņā apmeklējām otrās dienas estrādes dziesmu konkursu jaunajiem izpildītājiem Vitebskas vasaras amfiteātrī, kur koncerta pirmajā daļā jaunie izpildītāji izpildīja pasaules hītu. Koncerta laikā aktīvi atbalstījām Latvijas pārstāji Lidiju Bresku no Daugavpils.  Koncerta otrajā daļā baudījām Allas Duhovas šov-baleta “TODES” izrādi. Pēc koncerta aplūkojām naksnīgi burvīgo Vitebsku.

Laiks paskrēja nemanot. Mājās atgriezāmies pārpildīti ar emocijām un iespaidiem, kuros joprojām dalāmies ar saviem bērniem.

Vecāku vārdā sirsnīgs paldies par viesmīlīgo uzņemšanu bērnu nometnes “Spartakovec” pedagogu darba grupai.

Liels paldies par uzticību un rūpēm visa brauciena laikā Višķu pagasta pārvaldes vadītājam Jānim Promam un Špoģu Mūzikas un mākslas skolas direktoram Andrejam Repinam. Paldies VIA “Bulta” vadītājam Viktoram Ļeonovičam par izturību darbā ar bērniem. Pateicamies Daugavpils novada domei par finansiālu atbalstu, lai mēs varētu apmeklēt šo festivālu.

Pateicībā,
VIA “Bulta” bērnu vecāki

Publiskā apspriešana