Skolēnu mācību ekskursija

Izglītība

12. maija rīts pienāca lietains. Tomēr skolotājas un mūsu zinātkāros skolēnus tas neatturēja, lai doties ieplānotajā braucienā uz Aglonu.

Ekskursijas programma aizraujoša un interesanta.

Beidzot, esam klāt!

Aglonā, Pasta muzejā mūs sagaida aizrautīgā gide- muzeja īpašniece. Kas sīki un smalki izstāsta, par Aglonu, par pasta vēsturi, par Pasta muzeju no idejas līdz pat realizācijai.

Iesaistot skolēnus, tiek atsaukti atmiņā arī daudzi vēstures fakti, kas saistīti ar Aglonu. Muzejā apskatāmi ļoti daudz eksponātu. Skolēni ar aizrautību skatās, klausās un uzdod sev interesējošus jautājumus. Tiekam pasmaržot arī pasta sūtījumus. Laiks paskrien nemanot.

Dodamies tālāk!

Esam nomākuši Kara muzejā. Kur arī mūs sagaida muzeja īpašnieks un gids vienā personā. Muzejā valda īpašs aromāts un liekas, ka viss tūlīt sāks atdzīvoties. Pēc viņa stāstītā, tik vienkārši un saprotami viss "saliekas pa plauktiņiem". Skolēni tik ieinteresēti aplūko visus muzejā esošos eksponātus. Ir arī tādi eksponāti, kam drīkst pieskarties un skolēni, to protams izmanto.

Esam aizrāvušies ar aplūkošanu un klausīšanos gidā, ka neesam pamanījuši, ka laiks doties tālāk.

Turpinājumā mūsu ceļi ved uz Kristus Karaļa Kalnu, kur varēsim izkustināt kājas un aplūkot lielu skaisti iekoptu teritoriju. Katrā šeit veidotajā un novietotajā figūrā ir ielikts milzu darbs. Tiešām skaisti. Prieks par cilvēkiem, kas šeit strādā!

Laiks doties mājās!

Paldies, Tev Aglona!

skolotāja Diāna Laizāne

Noslēgusies Skatuves runas video konkursa 2. kārta