Salienas pagastā atklāj jaunus talantus

AKTUĀLI

24.janvarī Vecsalienas muižas pilī notika Natālijas Gributes izstādes “Roku prieks” atklāšanas pasākums.  Apmeklētājiem bija iespēja tuvāk iepazīties ar rokdarbnieces darbu klāstu. Pasākuma laikā Natālija novadīja meistarklasi adīšanā, viesiem bija iespēja patrenēt rokas un uzadīt sirsniņu. Pasākuma Natālija pastāstīja par savu izvelēto tehniku adīšanā un kādus rīkus izmanto.

Pēc profesijas Natālija Gribute  ir šuvēja un savu lielāko dzīves daļu  nodzīvoja Daugavpils pilsētā, bija īsta pilsētniece,. Tagad Natālija dzīvo Salienā jau vairāk nekā 20 gadus, ir viena no  pagasta radošo cilvēku komandas. Dzīvojot pagasta centrā, Natālija kopā ar vīru  strādā piemājas saimniecībā. Natālija stāsta kā bija grūti sākumā iedzīvoties jaunā dzīves ritmā, turēt lopiņus, rūpēties par saimniecības labklājību, bet vīrs atbalstīja un sanāca tā, ka kopā var panākt daudz. Saimniecībā aktīvākais darbs ir pavasara otra puse, kā arī visa vasara līdz ražas novākšanas laikam. Pārējo gada daļu, kad nav tik daudz rūpju dārzā un laukos, Natālija velta savam priekam un nodarbojas ar mīļdarbiem.  Jau desmit gadus Natālija nodarbojas ar adīšanu. Sākuma adīja cepures, šalles gan saviem radiniekiem, kā arī vietējiem iedzīvotājiem, kura lūdza adīt viņiem, pēc pasūtījuma. Tā arī Natālija savam priekam sāka mēģināt adīt lielākus darbus, un tagad var redzēt viņas darbus, gan džemperus, gan vestes, gan čības. Pēc Natālijas darbiem var redzēt, ka pati rokdarbniece ir pozitīva, priecīga un atklāta. Liels prieks, ka mūsu kopienā dzīvo tādi talantīgi cilvēki.

Natālijas Gributes izstādi “Roku prieks” var apskatīt Vecsalienas muižas pils mazajā zāle līdz 10. februārim. Visi laipni gaidīti.

Barikāžu atceres diena Lāču pamatskolā