Barikāžu atceres diena Lāču pamatskolā

Izglītība

Šogad, jau 32.gadu pēc kārtas, 20.janvarī tika atzīmēta Barikāžu aizstāvju atceres diena –  laiks Latvijas vēsturē, kad tika aizstāvētas mūsu tiesības būt un piedzīvot sevi brīvā, neatkarīgā Latvijā.

Lāču pamatskolas 1.-4. klases  skolēni sākumā  noskaidroja, kas ir barikādes. Skolotāja Lolita pastāstīja par notikumiem tālajā 1991. gadā. 20. janvāri un paskaidroja kas ir barikādes. Sākumskolas skolēniem bija iespēja iejusties par barikāžu dalībniekiem. Visi kopā viņi devas ārā pie ugunskurā. Tur viņi noskaidroja, ka visos laikos cīnītājiem ir palīdzējusi uzvarēt dziesma. Kopā ar skolas korī nodziedāja vairākas dziesmas. Sildoties pie ugunskurā un dzerot siltu tēmu ar pīrāgu  1.-4. klases skolēni arī uzzinātāja, ka barikāžu dalībniekus saslidināja ne tikai dziesmas, bet arī ugunskuri un siltā tēja ar ēdienu, kuru viņiem nēsā Rīgas iedzīvotāji.

5.-9. klašu izglītojamiem bija piedāvātā iespēja iepazīties ar prezentāciju par 1991.gada janvāra notikumiem, kā arī noskatīties dokumentālo filmu “Tautas cietoksnis. Barikādes 1991.” ar unikālajiem arhīva kadriem un iepriekš nedzirdētām vēsturiskām liecībām. 9. klases skolēni piedalīja Latvijas Okupācijas muzeja organizētāja tiešsaistes nodarbībai “Par savu zemi jāstāv. Barikāžu laiks”. Izglītojamiem bija iespēja uzzināt daudz interesantu vēsturiskus faktus par notikumiem 1991. gadā kā arī piedalīties diskusijā.

Visa Lāču pamatskolas saime 20.janvārī izjuta šo kopības sajūtu! Sajūtu, ka kopības ir spēks!

Lolita Proma un Anna Kondrašenkova

Visu dzīvi skolas zvana tuvumā