Sākusies mobilā vakcinācija sadarbībā ar NBS

AKTUĀLI

Nacionālie bruņotie spēki no 25. oktobra līdz 31. decembrim pēc Veselības ministrijas pieprasījuma nodrošinās nepieciešamo personālu un autotransportu mobilo izbraukuma vakcinācijas punktu izveidei, lai sekmētu iedzīvotāju vakcināciju Latvijas reģionos.

Pirmā izbraukuma vakcinācija Augšdaugavas novadā sadarbībā ar NBS jau notika Skrudalienas pagastā. Tās laikā tika apciemotas 11 viensētas un vakcinēti 12 cilvēki. Tuvākajā laikā izbraukuma vakcinācija ar NSB ieplānota arī Višķu, Biķernieku, Lauceses un Naujenes pagastā.

Nacionālie bruņotie spēki kopumā nodrošinās desmit mikroautobusus mobilo vakcinācijas punktu izveidei, katram no tiem piesaistot divus profesionālā dienesta karavīrus vai zemessargus. Mobilo izbraukuma vakcinācijas punktu izveidē tiks iesaistītas visas četras Zemessardzes brigādes un Nacionālo bruņoto spēku Nodrošinājuma pavēlniecība, kā arī pēc nepieciešamības – citas profesionālā dienesta vienības, sniedzot atbalstu veselības nozarei Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanā Latvijā.

Oktobra nogalē Augšdaugavas novada pašvaldības domes vadība tikās ar Aizsardzības ministrijas un NBS pārstāvjiem, un Vakcinācijas biroja vadītāju Evu Juhņēviču, lai pārrunātu šī procesa īstenošanas nianses.

Evu Juhņēviča atzina, ka zemākā vakcinācijas aptvere joprojām ir Latgalē, it īpaši zems ir tieši senioru vakcinācijas līmenis. Tieši tāpēc ar bruņoto spēku palīdzību plānots izbraukt attālākas apkaimes, viensētas un piebraukt cilvēkiem pavisam tuvu klāt, lai viņiem būtu iespēja saņemt vakcīnas. Biroja vadītāja uzsvēra, ka Augšdaugavas novada pašvaldība ir viena no pirmajām, kuras sociālais dienests aktīvi iesaistījās iedzīvotāju vakcinācijas procesa īstenošanā. Ik nedēļu tiek īstenota izbraukuma vakcinācija, pirms tam sociālie darbinieki uzrunā sava pagasta nevakcinētos iedzīvotājus un aicina vakcinēties, veido maršrutu un organizē iedzīvotāju transportēšanu uz vakcinācijas vietu.

Sociālā dienesta vadītāja Anna Jegorova atzina, ka ir izveidojusies ļoti laba sadarbība ar Latgales medicīnas centru. Nedēļas laikā izbraukumā tiek vakcinēti vismaz 600 iedzīvotāji. Kopš septembra savakcinēti vairāk nekā 2000 novada iedzīvotāju.

Izbraukuma vakcinācija notiks arī turpmāk.

Naujenes tautas bibliotēkas tiešsaistes svinīga pasākuma "Tev svētki, Latvija!" norise