Sakarā ar draudiem novada izglītības iestādēs uzsākta evakuācija

AKTUĀLI

Šodien, 10. oktobrī, Daudzas izglītības iestādes Latvijā savos e-pastos saņēma paziņojumu par spridzināšanas draudiem, tostarp Augšdaugavas novadā, līdz ar ko ir izdots rīkojums visās novada izglītības iestādēs, kurās saņemtas draudu vēstules par iespējamo spridzināšanu, šā gada 10. oktobrī līdz plkst. 11.45 nodrošināt visu iestādē esošo personu evakuāciju.

Valsts policija ziņo, ka ir saņemts un reģistrēts e-pasts par iespējamiem spridzināšanas draudiem izglītības iestādēs. Izvērtējot vēstule izteiktos draudus, policija secinājusi, ka riska līmenis ir zems, taču norāda uz nepieciešamību pastāvīgi veikt apdraudēto objektu preventīvu apsekošanu, pievērst uzmanību aizdomīgām aktivitātēm, bez uzraudzības atstātiem saiņiem, somām vai citiem aizdomīgiem priekšmetiem, kā arī atkārtotiem draudiem e-pastos vai citās saziņas vietnēs. Šādu notikumu konstatēšanas gadījumā policija lūdz telefoniski informēt Valsts policiju, zvanot pa tālruni 110.

Ņemot vērā esošo ģeopolitisko situāciju un to, ka Augšdaugavas novads atrodas pierobežā, pašvaldība pieņēma lēmumu šodien skolās pārtraukt mācību procesu un evakuēt skolēnus un skolu personālu.

    Nāc, uztaisi un paņem savu bruņurupuci mājās