Saeimas priekšsēdētājs apmeklēja bijušās Višķu sinagogas vietu

AKTUĀLI

15. augusta rītā pa ceļam uz Aglonas svētkiem, Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns apmeklēja bijušās Višķu sinagogas vietu. Pēc Višķu pagasta pārvaldes vadītāja Jāņa Proma teiktā, interesi par ebreju vēsturi Višķos Saeimas vadītājs izrādīja 4. jūlijā Rīgā, kad mūsu novada delegācija un biedrība “Drei Stuffen” piedalījās ebreju tautas genocīda upuru piemiņas dienas pasākumos Rīgā, vietā, kur atradās horālā sinagoga. Tajā pasākumā piedalījās arī Augšdaugavas novada un Višķu pagasta draugi no Osnabrikas. Vācijas delegācijas pārstāvis Mihaels Ganders Saeimas priekšsēdētājam bija prezentējis projektu par memoriāla izveidi Višķu ciemā sinagogas vietā.

Edvards Smiltēns apskatīja bijušās sinagogas vietu ar piemiņas plāksni, iepazinās arī ar Augšdaugavas novada Višķu pagasta sadarbības iespējām ar vāciešiem, kuras varētu iet daudz plašāk par kultūrvēsturiskām. Sadarbību ar Osnabriku plāno paplašināt arī izglītības jomā – īstenojot izglītības programmu īstenošanas vietas “Višķi” attīstību, plānots piesaistīt vāciešu kompāniju “Amazone”, kura ir ieinteresēta piedalīties ar savu tehniku izglītības procesa nodrošināšanā.

Saeimas vadītāju interesēja arī skolu tīkla jautājumi un vietējās uzņēmējdarbības attīstība.

Teksts: D. Bitiņš
Foto: LR Saeima un Jānis Proms

Nekustamo īpašumu izsoles 20.09.