Sadalītas konkursa “Saimnieks 2019” balvas

AKTUĀLI

25. oktobrī Daugavpils novada Kultūras centrā “Vārpa” godināti konkursa “Saimnieks 2019” uzvarētāji. Konkurss tiek organizēts ar mērķi ieinteresēt un iesaistīt iedzīvotājus savu īpašumu labiekārtošanā, veicināt novada sakoptību un pateikties sabiedriski aktīviem iedzīvotājiem par ieguldījumu novada tēla veidošanā.

Konkursantus varēja pieteikt sešās nominācijās. Konkursa gaitā izvērtēti 21 konkursam pieteiktie dalībnieki, to vidū zemnieku un piemājas saimniecības, amatnieki, biedrības, kā arī uzņēmumi. Vērtēšanas komisija lēma piešķirt, Daugavpils novada domes Pateicības, 6 uzvarētāju balvas un divas specbalvas.

Konkursantus sveica Daugavpils novada domes priekšsēdētājs un konkursa vērtēšanas komisijas priekšsēdētājs Arvīds Kucins, kā arī vērtēšanas komisijas pārstāvji.

Uzvarētājs nominācijā “Sakoptākā privātmāja un dārzs” ir Līksnas pagasta zemnieku saimniecība “Vītoli”, kur saimnieko Vladislavs un Veronika Sergejeviči. “Vītoli” ir viena no skaistākajām Līksnas ciema privātmājām, kas jau pārsteigusi ne vienu vien konkursa komisiju. Nominācijā “Ģimenēm un bērniem draudzīgākais pagalms” komisijas visaugstāk novērtēts ir atpūtas komplekss “Lielbornes muiža” Salienas pagastā, kurā tā īpašnieki Nora Poiša un Mārtiņš Stankevičs saimnieko kopš 2017. gada un uz dzīvi Daugavpils novadā pārcēlušies no Jūrmalas. Savukārt nominācijā “Rosīgākais uzņēmums”, pateicoties saimniekošanas tradīciju pēctecībai, projektu finansējuma piesaistei un inovācijām saimniecības attīstībā, uzvaras laurus plūca Nīcgales pagasta SIA “Jaundīķi”, kur saimnieko Valdis Pabērzs.

Konkursam pieteikto aktīvāko tūrisma uzņēmēju vidū par labāko tika atzīts SIA “JuRita” mini zoo Naujenes pagastā, kas kļuvis populārs vien nepilna gada laikā. Tā īpašnieki ir Juris Šadurskis un Rita Kočmarjova, kuru hobijs pārvērties par pilnvērtīgu ikdienas nodarbošanos. Nominācijā “Aktīvākā nevalstiskā organizācija” uzvarēja biedrība “Otrā māja dzīvniekiem” Demenes pagastā, kuras dibinātāja ir Žaneta Sosnāre ar savu komandu. Pateicoties smagam darbam, kā arī ziedotāju un brīvprātīgo neatsveramajai palīdzībai, dažu gadu laikā pilnībā pārbūvēta dzīvnieku patversmes māja, kur mājvietu un pats galvenais – cilvēku mīlestību, rod noklīduši, pamesti un bez saimnieka palikušie dzīvnieki.

No radošāko amatnieku pulka par visradošāko atzīts amatu meistars keramikā Valdis Grebežs no Višķu pagasta. Amatnieks arī izgatavo lietas no koka, metāla un akmens pēc pasūtījuma. Izveidojis Višķu amatnieku ciemu, kuru apmeklē gan viesi no Latvijas, gan ārvalstīm. Meistars ir arī balvas “Saimnieks 2019” autors un veidotājs.

Speciālbalvas ieguvēja nominācijā “Radošākais amatnieks” ir amatniece Anita Drozdova no Dubnas pagasta, kas žūrijas simpātiju ieguvusi, pateicoties radošai darbībai un inovatīvai pieejai pīšanā no papīra sloksnītēm, kas ir gana rets pīšanas veids. Anitas rokām top unikāli grozi, paplātes, cibas un pat bērnu šūpulīši.

Savukārt otra specbalva nominācijā “Aktīvākā nevalstiskā organizācija” aizceļoja uz Naujenes pagastu pie biedrības “Raxtu sēta” pārstāvēm Olgas Kuzminas un Intas Uškānes. Viņas komisiju pārsteidza ar ideju par aušanas tradīciju popularizēšanu, kā arī tradicionālās un mazākumtautību kultūras bagātīgu saglabāšanu un attīstību. Biedrībā “Raxtu sēta” aušanas prasmes apguvuši vairāki projektu dalībnieki.

Muzikālos sveicienus konkursa laureātiem, dalībniekiem un pasākuma apmeklētajiem veltīja Daugavpils novada Kultūras centra "Vārpa" vokālais ansamblis "Stage On", solistes Olga Pankova un Aiga Krute. Balli spēlēja grupa “Atkal kopā”.

FOTOGALERIJA

Biedrība "OLIVIJA" aicina piedalīties forumā