Sācies jaunais mācību gads novada skolās, Špoģu vidusskolā – 17 pirmklasnieki

AKTUĀLI

Ar vasarai raksturīgu siltu laiku, jaunais mācību gads iesācies Daugavpils novada skolās. Šis gads ir pašvaldībai iepriecinošs, jo visās skolās izdevies noformēt pirmās klases. Zinību dienas rītā 17 pirmklasnieki braši iesoļoja arī Špoģu vidusskolas plašajās telpās, lai uzsāktu nozīmīgo ceļu zināšanu kalnā. Pirmklasniekus pie rokas pavadīja 12.klases skolēni, kuriem, savukārt, šis ir pēdējais 1. septembra rīts skolēnu lomā.

1.septembris ir jauns sākums un jaunas apņemšanās. Šī diena ir svarīga ne tikai skolēniem, bet arī viņu vecākiem, skolotājiem un tehniskajiem darbiniekiem.  Izglītība – tā ir vislabākā investīcija nākotnei, savā uzrunā uzsvēra Špoģu vidusskolas direktors Jānis Belkovskis. Savukārt Daugavpils novada domes priekšsēdētāja Janīna Jalinska īpaši pateicās vecākiem, kuri izvēlējušies savas atvases izglītot novada skolās. Jāatzīmē, ka Špoģu vidusskola ir vairākas reizes saņēmusi balvu “Lielā Pūce” un atzīta par spēcīgāko lauku skolu republikas mērogā.

Špoģu vidusskola lepojas ar saviem talantiem, pasniedzot Pateicības un balvas skolēniem, kuri uzrādījuši vislabākās sekmes iepriekšējā mācību gadā. Lielo balvu ar materiālo pabalstu nominācijā “Gada skolēns vidusskolā” saņēma 11. klases skolēns Aleksejs Ņekraševičs. Aleksejs pērn ieguvis atzinību matemātikas republikas olimpiādē un 3. vietu valsts lingvistikas olimpiādē.  Balvu “Gada skolēns pamatskolā” ieguva 8. klases skolēns Normunds Grauzs, kurš ieguva atzinību Latvijas atklātajā lingvistikas olimpiādē, kā arī uzrādīja labus rezultātus novada matemātikas olimpiādē un  angļu valodas reģionālajā olimpiādē. Tāpat zēnam ir teicami rezultāti vieglatlētikā.

Sumināti tika arī Špoģu Mūzikas un mākslas skolas izcilnieki – mākslas jomā titulu “Gada skolēns” saņēma Kalupes mācību punkta audzēkne Jūlija Laskina, bet mūzikas jomā  - starptautiskos konkursos sevi pierādījušais Rolands Kļavinskis.

Iezvanot pirmo zvanu uz stundu, skolēni ar satrauktām čalām piepildīja klases. 12. klašu skolēniem ir atlicis nepilns gads, lai aizpildītu zināšanu robus pirms nozīmīgajiem eksāmeniem. “Ir prieks, bet reizē neliels stress, jo ir pēdējais gads, nāks eksāmeni,” neslēpj Laura. Lielākā daļa topošo absolventu atzīst, ka vēl ir pārdomās par nākotnes ceļa izvēli. “Es plānoju stāties robežsardzē vai iet ugunsdzēsējos . Es vēlos strādāt valsts sfērā, jo tas garantē, ka nākotnē būs darbs. Nebūs situācijas, kad izmācies kādu profesiju, bet nevari atrast darbu,” tā spriež Kristaps. Tikmēr Kristiāna neslēpj, ka viņa visticamāk dosies uz ārzemēm strādāt, jo vasarā tur jau ieguvusi interesantu darba pieredzi.

“Pēdējā gadā mana klase ir ļoti saņēmusies un labas atsauksmes ir par mūsu skolēnu iesaisti sabiedriskajā dzīvē. Meitenes dzied, puiši palīdz skolas darba organizācijā,” savus audzēkņus uzliela Latvijas un pasaules vēstures, bioloģijas, ģeogrāfijas skolotājs Jānis Suveizda. Pedagogs, kuram jau ir 26 gadu stāžs, ir pārliecināts, ka skolotāji lēnāk noveco, jo katru dienu saskaras un strādā ar jauniem cilvēkiem, kurus viņam vienmēr ir prieks satikt.

Sirsnīga pirmā mācību stundu notika 1.klasītē, kur patīkami satraukti bija ne tikai bērni, bet arī viņu vecāki un  klases audzinātāja Dzintra Abarone. “Sākumskolas skolotājiem ir tā laime katru piekto gadu sākt atkal kaut ko jaunu, darboties atkal ar jauniem skolēniem un sākt visu no sākuma. Tas ir ļoti interesants process! Saviem skolēniem un viņu vecākiem es novēlu, lai pietiek pacietības un laika ne tikai mācīties, bet arī kārtīgi atpūsties, baudīt skolas piedāvātās iespējas, darboties mājās un droši nākt uz skolu! Lai mums visiem izdodas!” novēlēja skolotāja Dzintra.

FOTOGALERIJA

Folkloras kopu sadziedāšanās "Atvasara Juzefovā"