Remontdarbu dēļ pilnībā slēgta Dinaburgas pils taka

AKTUĀLI

Dinaburgas taka ir pilnībā slēgta apmeklētajiem remontdarbu dēļ.

Par Dinaburgas taku

Dinaburgas taka atrodas Daugavas labajā krastā un sajūsminās plašu dabas ainavu cienītājus. Tās sākumpunktā paveras tāls skats uz vienu no Latvijas likteņupes lokiem. Senos laikos te bija latgaļu pilskalns, kas apdzīvots laikā no 8. līdz 13. gadsimtam. Vēlāk Livonijas ordenis šajā vietā uzcēla savu mūra pili un nosauca to par Dinaburgu.

Pastāv uzskats, ka tieši šajā vietā meklējami Daugavpils pilsētas pirmsākumi.

Krustnešu pils nosaukums dots arī dabas takai, kas līkumo gar stāvo upes krastu. Livonijas kara laikā krievu cara Ivana Bargā karaspēks Dinaburgas pili nopostīja un 19 km lejup pa Daugavu sāka būvēt jaunu cietoksni tagadējās Daugavpils pilsētas teritorijā.

Bijušā pilskalna vietā nedaudz vēl saglabājušās Dinaburgas pils drupas. Te apskatāms arī 1997. gadā izveidots miniatūrs Dinaburgas pils makets.

Uzturēšanās noteikumi

!Jāievēro klusumu, atkritumus jānes līdzi, nedrīkst plūkt augus vai bojāt infrastruktūru.

Augšdaugavas novada muzeji pārsteidz apmeklētājus katru gadu