Randenes skolēni muzejā

Izglītība

23. maijā Randenes pamatskolas 1.-4. klašu skolēni projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros apmeklēja Daugavpils Novadpētniecības un Mākslas muzeju.

Muzeja ģide Ineta iepazīstināja ar visām muzejā pieejamajām ekspozīcijām. Vislielāko sajūsmu bērnos radīja ekspozīcija, kas veltīta novadpētniecībai un Baltijas Leļļu ģildes izstāde. Kā brīnums, šķita izrakstās apkārtnē vēsturiskās lietas – sadzīves priekšmeti, apģērba fragmenti, monētas, rotājumi, ieroči, kas liecināja, ka šeit ne vienu reizi vien notikusi karadarbība.

Runājot par Baltijas Leļļu ģildes izstādītajām 120 lellēm, ko darinājuši ap 40 meistariem – tā bija fantastika. Visdažādākā lieluma, noskaņojuma, krāsu un materiāla lelles. Grāmatu varoņi, piemēram, Ansītis un Grietiņa, varoņi no Mihaila Bulgakova romāna “Meistars un Margarita”, slavenības – Hanss Kristians Andersens, Faina Raņevska, Salvadors Dalī, Vincents van Gogs. Un, protams, fantāzijas pasaulē radušies tēli.

Naujenes pamatskolas 3. klases skolēnu atvadas no saulainajiem sākumskolas gadiņiem