Projekts “Ainavas runā!” aicina piedalīties fotoakcijā “Toreiz un tagad”!

AKTUĀLI

Latvijas Dabas fonds un projekts “Ainavas runā!” aicina visus Latvijas iedzīvotājus piedalīties akcijā un kopīgi veidot fotogrāfiju pāru kolekciju “Toreiz un tagad”, tādā veidā iepazīstot Latvijas ainavu un tās mainīgumu.

Katrā ģimenes foto arhīvā atradīsies sena Latvijas ainavas bilde vai pastkarte – tā var būt gan kāda Latvijā daudziem zināma ainava, gan tikai savējiem pazīstama vieta. Tā var būt iemūžināta gan pirms 100 gadiem, gan nesenākā pagātnē. Mēs aicinām atrast šādu attēlu, doties uz tajā redzamo vietu un nofotografēt ainavu mūsdienās no tā paša skatu punkta, no kura radīta senā ainavas bilde.

Tādā veidā mēs kopīgi varam radīt īpašu Latvijas ainavu kolekciju, kas parādīs Latvijas ainavas mainīgumu cauri gadiem un rosinās mūs saudzēt un saglabāt vērtīgo mūsdienu ainavā.

Attēlu pāri kopā ar stāstu par tajā redzamo ainavu aicinām iesūtīt projektam “Ainavas runā!”, izmantojot iesūtīšanas formu mājaslapā https://ainavasruna.lv/toreiz-un-tagad vai arī sūtot elektroniski uz liene.brizga@ldf.lv.

Tāpat aicinām radīto toreiz un tagad bilžu pāri publicēt savos sociālajos tīklos, izmantojot tēmturi #ainavasrunā!

Lai rastu iedvesmu toreiz un tagad fotogrāfiju pāru radīšanai, aplūkojiet novadpētnieka Māra Loca toreiz un tagad fotoattēlu kolekciju mājaslapā www.ainavasruna.lv.

Kas jāņem vērā, lai radītu precīzu toreiz un tagad fotoattēlu pāri?

  • Izvēlaties pagātnes attēlu un mēģiniet noteikt precīzas fotografētās vietas koordinātes.
  • Ja jūsu ģimenes albumā nav senas ainavu fotogrāfijas, liela pagātnes ainavu kolekcija atrodama vietnē www.zudusilatvija.lv. Tāpat varat meklēt savas apkaimes vēstures muzejos vai antikvariātos, kur pārdod senās pastkartes.
  • Dodaties uz vietu un nosakiet pagātnes fotoattēla uzņemšanas skatu punktu. Izmantojiet orientierus – zīmīgus kokus, ēkas, piemēram, baznīcu torņus, ezeru vai upju krasta līnijas.
  • Mēģiniet jauno fotogrāfiju radīt aptuveni tajā pašā diennakts laikā, kad pagātnes bilde – to var noteikt pēc saules atrašanās vietas.
  • Vērojiet, vai senajā un jaunā attēlā sakrīt horizonta līnija.

Labākajam fotogrāfiju pārim projekts “Ainavas runā!” pasniegs atzinības balvu – piknika grozu ar dabīgiem gardumiem nākamajiem pārgājieniem un piedzīvojumiem dabā.

Labāko pāri izvēlēsies Latvijas Dabas fonda dabas daudzveidības eksperti sadarbībā ar novadpētnieku Māri Locu.

Akcija notiek un iesūtītās bildes gaidīsim līdz 2017. gada 29. maijam. Var iesūtīt gan šajā pavasarī, gan arī jau agrāk radītus fotogrāfiju pārus.

Apvienojiet fotografēšanu ar jaunu vai savas dzimtas seno vietu apmeklēšanu, pavasara pārgājienu un pikniku – lai “Toreiz un tagad” bilžu pāra radīšana kļūst par jūsu pavasara piedzīvojumu!

Projekts “Dabas daudzveidība Latvijas ainavās. Ainavas runā.” veltīts Latvijas valsts simtgadei un tiek īstenots ar Latvijas vides aizsardzības fonda un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas finansiālu atbalstu”. Projektu īsteno Latvijas Dabas fonds.

Papildu informācija:
Liene Brizga-Kalniņa
+371 29110527
liene.brizga@ldf.lv
www.ldf.lv ; @LDF_lv

4.maijā Demenē notiks akcija "Apskauj Latviju"