4.maijā Demenē notiks akcija “Apskauj Latviju”

Kultūra

4. maijā plkst. 9:00, Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, Daugavpils novada Demenes pagastā notiks akcija „Apskauj Latviju”, ko rīko Iekšlietu ministrija sadarbībā ar Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades biroju un Daugavpils novada pašvaldību. Akcija vērsta uz Latvijas tautas vienotības un piederības sajūtas stiprināšanu ar simbolisku rīcību - garīguma sardzes izveidošanu, iestādot ozolus pie Latvijas robežām.

2017.gada 4.maijā Latvijas pierobežas 45 pašvaldībās tiks stādīti ozoli ar pievienotu īpašu norādi, kas apliecinās, ka tas ir Latvijas simtgades ozols. Stādīšanas darbi vienlaicīgi tiks uzsākti četros galējos Latvijas ģeogrāfiskajos punktos, kuros 1998.gadā par piemiņu valsts astoņdesmitajai jubilejai tēlnieks Vilis Titāns izveidoja skulpturālu grupu "Latvija saules zīmē”. Latvijas tālākais dienvidu punkts atrodas Demenes pagastā un to rotā "Saules puķe". Ozoli tiks iestādīti Demenes pagasta Kumbuļu ciemā pie Sociālā atbalsta centra «Paspārne».

Pasākumā piedalīsies Latvijas Republikas kultūras ministre Dace Melbārde, Lietuvas Republikas kultūras ministre Liana Rokīte –Jonsone un Daugavpils novada domes priekšsēdētāja Janīna Jalinska. Muzicēs folkmūzikas ansamblis "Stiprās sievas" un Daugavpils novada Kultūras centra folkloras kopa “Dyrbini”.

Pasākums turpināsies Demenes ciemā, kur plkst.12.00 sāksies Baltā galdauta svētki.

Ināra Mukāne
Daugavpils novada Kultūras pārvaldes vadītāja
tālr. 29191840

 

Balto galdautu izstāde Nīcgalē