Projekta #DrošaRobeža darbnīca Augšdaugavas novadā

AKTUĀLI

10. decembrī Augšdaugavas notiks projekta #DrošaRobeža tiešsaistes darbnīca, kurā drošības eksperti, vietējie iedzīvotāji un jauniešu viedokļu līderi centīsies noskaidrot un apkopot pierobežā dzīvojošo kopienu prakses, kā pretstāvēt informatīvajiem uzbrukumiem, īpaši robežu drošības jautājumos.

No 1. novembra līdz 31. decembrim Latvijas Transatlantiskās organizācijas (LATO) vadībā noris informācijas telpas drošības projekts #DrošaRobeža. Projektā paredzētas četras darbnīcas ar astoņām simulācijas sesijām Latvijas austrumu robežas reģionos: Krāslavā, Balvu novada Viļakā, Alūksnē un Augšdaugavas novadā. Darbnīcās piedalīsies Latvijas Transatlantiskās organizācijas valdes priekšsēdētāja, politoloģe Žaneta Ozoliņa, stratēģiskās komunikācijas eksperts Eiropas Savienības austrumu kaimiņu reģionos Jānis Rungulis un NATO stratēģiskās komunikācijas izcilības centra eksperte informatīvā hibrīdkara jautājumos Elīna Lange-Lonatamišvili, kā arī Latvijas Republikas Iekšlietu ministrijas, Aizsardzības ministrijas un NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra pārstāvji. Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju valstī, darbnīcas notiks tiešsaistes formātā.

Projekta rezultātā plānots noskaidrot pierobežā dzīvojošo kopienu prakses, kā pretstāvēt informatīvajiem uzbrukumiem, īpaši robežu drošības jautājumos. Kopienu pārstāvju piedāvātā pieredze un zināšanas ļaus izstrādāt ieteikumus un sabiedrības informatīvās drošības veicināšanai. Projekta noslēgumā iegūtie rezultāti, izvērtējums un ieteikumi tiks prezentēti diskusijā, kurā piedalīsies kā vietēja, tā arī nacionāla un starptautiska līmeņa speciālisti. Projekta gala ziņojums būs publiski pieejams Latvijas Transatlantiskās organizācijas mājaslapās www.lato.lv un www.securebaltics.eu. Tāpat tiks izstrādāti metodiskie un sociālo kampaņu materiāli.

Projekts tiek īstenots sadarbībā ar Valsts kanceleju un NATO Publiskās diplomātijas nodaļu.

Skolēnus aicina radoši izpausties par klimata pārmaiņām