Pirmsskolas audzēkņu pasākums “Pūti, pūti, Ziemelīti!”

AKTUĀLI

Skaistajā Ziemassvētku gaidīšanas laikā Augšdaugavas novada Kultūras centrā “Vārpa” pēc divu gadu pārtraukuma klātienē noritēja tradicionālais Izglītības pārvaldes rīkotais pasākums novada pirmsskolas audzēkņiem “Pūti, pūti, Ziemelīti”, kas pulcināja novada izglītības iestāžu vismazākos audzēkņus kopā ar viņu pedagogiem.

20. decembrī pirmsskolas audzēkņi kopā ar Peli un Vāveri pa aizsnigušo mežu devās ciemos pie Truša, kurš būs nākamā gada “pavēlnieks”. Ziemassvētku vecītis bija atstājis “Svarīgo vēstuli”, kurā Trusim pavēstīja, ka nākamais gads tiks nosaukts viņa vārdā. Šim notikumam par godu bērni bija sagatavojuši burvīgus priekšnesumus – dziesmas un dejas, kuras dāvināja ne tikai Trusim, bet arī visiem klātesošajiem. Pēc nelielā koncerta audzēkņi kopā ar meža iemītniekiem izkustējās jautrās rotaļās un spēlēs.

Nīcgales pirmsskolas izglītības iestādes ”Sprīdītis” audzēkņi priecēja ar dziesmu “Ziemassvētku brīnums” (skolotāja Anastasija Lukašenoka), Biķernieku pamatskolas audzēkņi uzdejoja “Oira Ziemassvētkiem” (skolotāja Oksana Klimanska), Naujenes pirmsskolas izglītības iestādes “Rūķītis” audzēkņi uzbūra “Ziemassvētku smaržas” (skolotāja Tatjana Zviceviča), savukārt Vaboles vidusskolas pirmsskolas grupa rādīja, kā “Peles brauca dzirnavās” (skolotājas Benita Jukša un Anita Skrinda), Špoģu vidusskolas audzēkņi dziesmā “Muša Kuša” enerģiski izstāstīja mušas stāstu (skolotāja Amanda Šaršune), dejā “Vāverīte ezim teic” Salienas audzēkņi aicināja ežus dodies vākt krājumus (skolotāja Oksana Klimanska), savukārt muzikālu “Sveicienu no Meksikas” bija sagatavojuši Sventes vidusskolas programmas īstenošanas vietas Medumi pirmsskolas audzēkņi (skolotāja Nataļja Ogurcova), dziesmu “Ziemassvētku vecītis” izdziedāja Zemgales vidusskolas audzēkņi (skolotājas Ludmila Lukjanova, Jeļena Andrejeva), savukārt Lāču pamatskolas pirmsskolas grupa rādīja “Sniegpārsliņas rotaļu” (skolotāja Anastasija Lukašenoka) un Laucesas pamatskolas audzēkņi uzdejoja vienu lustīgu “Rūķu deju” (skolotāja Maruta Kuzmina).

Ikviens pasākuma mazais dalībnieks – pirmsskolas audzēknis no Peles un Truša saņēma saldu dāvaniņu.

Teksts: I. Zugicka

Foto: D. Bitiņš

Jaunieši satikās 20. gadu atmosfēras ballē