Jaunieši satikās 20. gadu atmosfēras ballē

AKTUĀLI

Nesen Tabores, Skrudalienas, Salienas pagastu jaunieši kārtējo reizi satikās pašu organizētā pasākumā. Nav precīzi zināms, vai tas tīšām simboliski tika organizēts 16. decembrī, kas visā pasaulē ir atzīmējama kā virsotņu iekarošanas diena. Skatoties uz mūsu jauniešu iepriekš paveiktajiem darbiem, var droši teikt, ka viņi ne tikai iekaro virsotnes, bet gan gāž visus kalnus, kas stājas viņu ceļā.

 Un 16. decembrī pavadītais pasākums Tabores Sabiedriskajā centrā nav izņēmums. Mūsu jaunieši cenšas pilnveidoties visās sfērās. Tas atspoguļojās arī organizēšanā, patērējot vairāk laika un spēka, lai izveidotu kaut ko pavisam agrāk neredzēto un interesantu, tika organizēts pasākums “Rūcošo divdesmitie”. Jauniešiem bija iespēja pārcelties 20. gadu Čikāgas atmosfērā. Iegūtais rezultāts noteikti attaisnoja pieliktās pūles!

Visiem bija jāierodas Getsbija stila dreskodā- tāda bija maksa par piedalīšanos. Ir jāsaka, ka kad jaunieši dalījās ar savu pieredzi, tad katrs gatavoja dreskodu jau vairākas dienas pirms pasākuma, izmantojot visas iespējas un rīkus, procesā iekļaujot pat radus. Puišiem bija pamanāmas hūtes, bikšturi, īpašiem gangsteriem bija klāt arī “pistoles”. Dāmas, uzvelkot visskaistākās kleitas, mirdzēja kā zvaigznes tajā tumšajā vakarā. Apģērbušies kā īstie noziedzīgās pasaules 20. gadu mafiozi un karalienes, iedodot katram zināmo “naudas summu” un piekarinot zīmītes ar jauniem vārdiem pasākuma laikam, dalībniekus ielaida zālē, kur skanēja dziesmas vienas jaunatnes izpildījumā. Paša sākumā vajadzēja iepazīties ar jauniem vārdiem, piemēram, Džo Boss, Al Kapone un tml. Pasākuma laikā bija kategoriski aizliegts saukt klātesošos īstajos vārdos un uzvārdos, citādi - sods! Viss precīzi kā rūcošajos divdesmitajos!

Notika atbilstošas interesantas spēles un konkursi. Lai sasildītos un vēl tuvāk iepazīties vienam ar otru, vispirms notika apļu dejas. Jaunieši labprāt piedalījās konkursos, kas bija saistīti ar galda spēlēm. Priekšnesumu ar enerģisko deju sagatavoja arī dāmas  . Laikam skanēja sen aizmirsta mūzika, bet tomēr visiem gribējās dejot. Taču vislielāko emocijas atbalsu jauniešos izraisīja 2 konkursi. 20.gadsimta 20.gados bija populāri dzīvnieku skrējieni. Pateicoties Latgales zoodārzam, tika organizēts Madagaskaras prusaku skrējiens. Bija iespējams palielināt savu “naudas summu”, ja likme tika uzlikta uz ātrāko prusaku ! Neapšaubāmi, ka tas bija šoks visiem! Tas bija izjūtams pēc baiļu, bet tajā paša laikā pēc patīkama pārsteiguma kliedzieniem. Pasākuma beigās, kā īsti 20.gs 20.gadu gangsteri un mafiozi, sadaloties divās lielās vienādās grupās, tika sarīkota “apšaude”- deju cīņas. Tajā tik tiešām katrs atbrīvojās un atklāja pārējiem savu deju talantu.

 Pasākuma laikā pilnīgi iedziļinājāmies rūcošo divdesmito atmosfērā un izjūtām pat nostalģiju par laikiem, kur neviens no mums nebija dzīvojis.

P.S… pasākuma laikā neviens necieta  😊

Informāciju sagatavoja Ināra Lapkovska un Ēriks Lapkovskis

Eglīte pirmsskolas vecuma bērniem Vabolē