“Pīlādzī” pabeidz sociālo dzīvokļu iekārtošanu, turpina ēkas renovāciju

AKTUĀLI

Šī gada martā ir uzsākti būvdarbi Sociālo pakalpojumu centra “Pīlādzis” ēkā, kurā vienlaicīgi notiek energoefektivitātes paaugstināšanas un ēkas pārbūves darbi. Darbu ietvaros paredzēta ēkas siltināšana, proti, ēkas fasādes, cokola, bēniņu siltināšana, logu un ārdurvju nomaiņa un pilna apkures sistēmas pārbūve, plakano vakuuma saules kolektoru uzstādīšana, kā arī ēkas iekšējie apdares darbi (sienu, grīdu, durvju nomaiņa, pacēlāja ierīkošana, 3. stāva telpu remonts sociālo dzīvokļu ierīkošanai), iekšējo tīklu pārbūve (ūdensapgāde, kanalizācija, elektroinstalācija, ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes signalizācijas sistēma).

Pirmos pabeidz sociālos dzīvokļus

Pirmais, ko šajā objektā izdevies pabeigt, ir sociālie dzīvokļi. Tie ekspluatācijā tika pieņemti jau 16. novembrī (objekta nosaukums: “Sociālā atbalsta centra sociālo dzīvokļu izveide ēkas 3. stāvā”; Adrese: Lielā ielā 43, Kalupe, Kalupes pagasts).

Sociālo dzīvokļu projekta realizācijas ietvaros telpas pārplānoja ar reģipša starpsienām, kā arī veica sienu apdari, atjaunoja griestus un samontēja jaunos piekaramus griestus, iekārtoja lamināta grīdu, linoleja segumus un flīzes. Ierīkoti aukstā un karstā ūdensvada tīkli ar elektriskiem ūdens sildītājiem, sadzīves kanalizācija, elektroinstalācijas darbi, videonovērošanas sistēma.

Rezultātā tika izveidoti seši atsevišķi dzīvokļi ar guļamistabu, viesistabu, sešām istabām, virtuvi un vannas istabu. Koplietošanā būs pieejama atpūtas telpa un virtuve, divas tualetes istabas ar dušu, WC kabīnēm un aprīkojumu cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Visas virtuves aprīkotas ar mēbelēm un iebūvētām indukcijas plītīm.

Izmaksas sociālo dzīvokļu būvniecības darbiem sastādīja 276 852,77 eiro, kuras sedza no Daugavpils novada domes budžeta līdzekļiem. Garantijas laiks būvdarbiem objektā ir pieci gadi.

Veidot sociālos dzīvokļus tika uzticēts SIA “Borg”, savukārt SIA “EIROPRO” izstrādāja tehnisko projektu un veica autoruzraudzību. Būvuzraudzību nodrošināja SIA “Fortum”.

Kopējie ēkas energoefektivitātes darbi vēl turpinās 

Kopējie ēkas energoefektivitātes paaugstināšanas būvdarbi notiek 4.2.2. specifiskā atbalsta mērķa  “Atbilstoši pašvaldības integrētajām attīstības programmām sekmēt energoefektivitātes paaugstināšanu un atjaunojamo energoresursu izmantošanu pašvaldībās ēkās” projekta Nr.4.2.2.0/17/I/097  “Sociālo pakalpojumu centra ”Pīlādzis” ēkas energoefektivitātes paaugstināšana” ietvaros. Projekta mērķis ir samazināt primārās enerģijas patēriņu, sekmējot energoefektivitātes paaugstināšanu un pašvaldību izdevumu samazināšanos par siltumapgādi, veicot ieguldījumus Sociālo pakalpojumu centra “Pīlādzis” ēkā atbilstoši Daugavpils novada pašvaldības attīstības programmā noteiktajām prioritātēm. Kopējās projekta izmaksas sastāda 1 640 814.22 eiro. Projekta attiecināmās izmaksas sastāda 824 652,66 eiro, no kurām ERAF finansējums – 466 171,00 eiro jeb 56,53%, Valsts budžeta dotācija sastāda 107 542,95 eiro jeb 13,04%, pašvaldības līdzfinansējums sastāda 250 938,71 eiro, jeb 30,43%. Daugavpils novada pašvaldība, izmantojot Valsts kases aizņēmumu, finansēs projektā paredzētās izmaksas ar projekta realizēšanu saistītajiem izdevumiem 816 161.56 eiro apmērā.

Ēkas energoefektivitātes darbus veic pilnsabiedrība “VANPRO un NORDSERVISS”.

Visas ēkas pārbūves darbus pilnībā ieplānots pabeigt 2021. gada jūnijā.

Autors: Dainis Bitiņš

Foto: DND Komunālās saimniecības nodaļa

Daugavpils novadā aizvadīta aktīvā tūrisma sezona