Daugavpils novadā aizvadīta aktīvā tūrisma sezona

AKTUĀLI

Lai nodrošinātu tūrisma statistikas datu pieejamību par Daugavpils novadu, Daugavpils novada pašvaldības aģentūra “TAKA” apkopo un analīzē ar tūrismu saistītos statistikas datus. Par aktīvo tūrisma sezonu tiek uzskatīts laika periods no maija līdz septembrim. Jāpiebilst, ka šī gada aktīvā tūrisma sezona atšķīrās no ierastajām sezonām. Savas korekcijas visā pasaulē ieviesa Covid-19 pandēmija, iespaidojot arī visu tūrisma nozari.

2020. gada 2. un 3. ceturksnī Daugavpils novada tūristu mītnēs tika apkalpoti 14 460 ārvalstu un Latvijas ceļotāji, kuri kopumā Daugavpils novada tūristu mītnēs pavadīja 17 892 naktis. Daugavpils novada muzeju un ekspozīciju plašo tūrisma piedāvājumu 2020. gada aktīvās tūrisma sezonas laikā iepazina 8863 ceļotāji.

Ceļotāji ievēroja pašaizsardzības un drošības pasākumus Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai, tāpēc Daugavpils tūrisma informācijas centrā tika reģistrēts lielāks informācijas pieprasījumu skaits par dabas objektiem, dabas takām, atpūtas iespējām pie ūdeņiem un mini zoo.

Statistikas dati liecina, ka ceļotāju skaits dabas objektos ir palielinājies. Daugavpils novada dabas objektos ir uzstādīti elektroniskie apmeklētāju plūsmas skaitītāji, kuru datus nolasa Dabas aizsardzības pārvaldes Latgales reģionālā administrācija. Jāuzsver, ka Vasargelišķu skatu torni, laika periodā no maija līdz septembrim, apmeklēja 21913 ceļotāji, kas ir par 42% vairāk salīdzinājumā ar pagājušo gadu, savukārt Dinaburgas taku šī gada aktīvās tūrisma sezonas laikā apmeklēja 5699 ceļotāji, kas ir par 48% vairāk salīdzinājumā ar šo pašu laika periodu pērn. Jaunsventes parku un Sventes ezera krastmalu apmeklēja 11 811 ceļotāji, kas ir par 45% vairāk, nekā šajā laika periodā 2019. gadā. Aktīvi tika izmantots arī plostu un laivu nomas pakalpojums Daugavpils novadā, reģistrēti 2800 laivotāji. Ceļotāji aktīvi apmeklēja arī mini zoodārzus. Pēc objekta īpašnieku teiktā, “JuRita” mini zoo vērojams apmeklētāju pieaugums. Kā arī šogad Daugavpils novadā parādījās jauns mini zoo “Raptors Park”, kur apmeklētājiem ir iespēja iepazīt dažādus dzīvniekus un plēsīgus putnus.

Daugavpils novadā darbu uzsāka jauni tūrisma pakalpojumu sniedzēji. Dabas parkā “Daugavas loki” tika atklāts jauns kempings “Daugavas lokos”, Līksnas pagastā darbu uzsāka jauna viesu māja - kafejnīca “Kaķis krūzē”, kā arī, jau augstāk minētais, jaunais mini zoo “Raptors Park” Demenes pagastā.

Aktīvās tūrisma sezonas laikā Daugavpils Tūrisma informācijas centrā tika reģistrēti 9420 informācijas pieprasījumi. Lielākais informācijas pieprasījumu skaits bija jūnijā un augustā. Pirmajā vietā ierindojās pašmāju informācijas pieprasītāji (86% no kopējā Latvijas un ārvalstu informācijas pieprasītāju skaita), 14% bija ārzemnieki. Šovasar Daugavpils Tūrisma informācijas centru apmeklēja diezgan liels tūristu skaits no Lietuvas un Igaunijas, gan ģimenes ar bērniem, gan arī individuālie tūristi, pārsvarā viņi ceļoja vairāk nekā vienu dienu pa Latgali, iekļaujot savā ceļojuma maršrutā Daugavpili un Daugavpils novadu, kā arī blakus esošās pilsētas. Tūristi jautāja ne tikai par atpūtas iespējām, bet arī par ierobežojumiem saistībā ar ceļošanu un publisku vietu apmeklēšanu.

2020. gada tūrisma sezonā ir ievērojami palielinājies Daugavpils Tūrisma informācijas centra oficiālās mājas lapas www.visitdaugavpils.lv lietotāju skaits (+13%). Tas norāda, ka šī gada tūrisma sezonā cilvēki arvien vairāk meklēja informāciju par Daugavpili un Daugavpils novadu interneta resursos un izmantoja tūrisma portālu www.visitdaugavpils.lv kā savu brīvdienu ceļvedi.

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils novada pašvaldības aģentūra "TAKA"
Tālr.: +371 65424147
e-pasts: taka@dnd.lv
Facebook: Daugavpils novads.Travel
www.visitdaugavpils.lv

Tiks īstenots starpnovadu sadarbības projekts jaunatnes jomā