Palielinās Baltkrievijas organizētā migrantu plūsma uz Latviju

AKTUĀLI

Novembra izskaņā notikušajā Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā Valsts robezsardzes priekšnieks Guntis Pujāts atzina, ka pēdējo nedēļu laikā Baltkrievijas režīma organizētā migrantu plūsma uz Latviju ir palielinājusies.

Ņemot vērā situāciju, Latvijas valdība Augšdaugavas novadā, kā arī Daugavpilī, Ludzas un Krāslavas novadā ir pagarinājusi ārkārtējo situāciju līdz 10. februārim. Kopumā šāds režīms spekā ir jau ilgāk nekā gadu.

Valsts robežsardzes priekšnieks skaidroja, ka robežsardze novērojusi ļoti lielu Baltkrievijas dienestu iesaisti nelegālo migrantu plūsmas organizēšanā. Robežas tuvumā Baltkrievijas pusē tika ievērots netipisks robežsargu bruņojums – snaiperšautenes un ložmetēji.

Šogad novērsti jau vairāk nekā 4000 personu mēģinājumi nelikumīgi šķērsot Latvijas – Baltkrievijas robežu, bet aizturēta 141 persona. Baltkrievijas režīma organizētai migrantu plūsmai uz Latviju ir bijusi viļņveidīga attīstība, bet saspringtākais brīdis bija šī gada janvārī. Pēdējās nedēļās lielākā migrantu plūsma atkal tiek virzīta uz Latviju, piemēram, pagājušajā nedēļā 178 personas mēģināja nelikumīgi iekļūt Latvijā. Ja iepriekš lielākā plūsma tika virzīta uz Lietuvu, tad patlaban ir novērots, ka tā ir sadalījusies starp Latviju un Poliju. Novembra izskaņā vienā diennaktī nokļūt Latvijā mēģināja 42 personas, kas ir lielākais skaits pēdējā laikā.

Pēc robežsardzes vadītāja teiktā, Baltkrievijas režīms turpina darboties kā organizētās noziedzības sastāvdaļa, kas pelna naudu no cilvēku pārvietošanas un tirdzniecības.

Ņemot vērā Krievijas pieņemto lēmumu par mobilizācijas izlsudināšanu, kuras mērķis ir pastiprināt karadarbību Ukrainas teritorijā, ārkārtējā situācija tika izsludināta arī uz robežas ar Krieviju – Alūksnes, Balvu un Ludzas novadā.

Avots: nra.lv

Kalkūnes jaunieši tiekas ar Eiropas brīvprātīgajiem un apmaiņas studentiem aktivitātē “Es un Eiropa”