Pagaidām plūdus neprognozē

AKTUĀLI

Preses konferencē par preventīvajiem pasākumiem plūdu seku novēršanā ziņoja izpilddirektores vietnieks Aleksandrs Aizbalts. Viņš norādīja, ka, salīdzinot ar pērnā gada 5. martu, kad Daugavā ledus jau sāka iet, šodien tas stāv uz vietas. Āra temperatūra ir -15 grādi.

“Vērojot situāciju kaimiņvalstī, Vitebskas apgabalā Baltkrievijā, sniega segums ir vidēji no 29 līdz 39 centimetriem. Ja strauji iestāsies pavasaris un sniegs sāks kust, plūdi mūs var pārsteigt. Pagastu pārvaldēm, kuru teritorijas varētu applūst – Sventei, Taborei, Nīcgalei, Kalkūnei, Līksnai un Laucesai, jau dots uzdevums līdz 15. martam veikt māju un vasarnīcu apsekošanu, fiksējot faktiski dzīvojošo cilvēku skaitu tajās. Ja sāksies plūdi, tad pirmās, protams, applūdīs vasarnīcas, kurās dzīvo cilvēki. Visvairāk dzīvo kooperatīvā “Mežciems” un tajās esošajās vasarnīcās. Šie iedzīvotāji, gadījumā, ja sāksies plūdi, tiks brīdināti un viņiem uz laiku būs jāpamet savas mājas, meklējot mitekļus citviet. Līksnas un Sventes pagasti ir nodrošināti ar laivām, ja būs nepieciešamība izvest iedzīvotājus no applūstošajām teritorijām”, tā A. Aizbalts.

Par aktualitātēm Īpašuma nodaļā