“Pa ceļam Ceļiniekā” aizvadīti Naujenes pagasta svētki’23

Kultūra

Nu jau otro gadu pēc kārtas Naujenes pagasta svētki tiek svinēti kādā no brīnišķīgajiem ciemiem. Šogad svētkus svinējām Vecstropu ciema Ceļiniekā, kur, bērzu ieskauti, mīt pasaku varoņi vilks un dzērve, un ciematiņš, ar pazemes tuneli savienots, iezīmējas A13 autoceļa abās malās. Svētkos uzmanība tika vērsta Vecstropu ciemam, tā vēsturei un, protams, iedzīvotājiem. Šeit dzīvo talantīgi mākslinieki, dzīvnieku mīļotāji, dzejnieki, žurnālisti, moto tehnikas entuziasti un tā ir tikai maza daļa ar kuru svētkos bija tas gods iepazīties. Kā jau ierasts, arī šogad priecājāmies par jaundzimušo naujeniešu pievienošanos mūsu lielajai Naujenes saimei. Svētkos apmeklētājiem tika piedāvāts apmeklēt brīvdabas izstādes, radošās darbnīcas, iepazīt tuvāk kaimiņu un draugu hobijus. Katru gadu pārliecināmies par to, cik daudz talantīgu cilvēku dzīvo mums apkārt!

Paldies sakām:

Naujenes Novadpētniecības muzeja kolektīvam, kas sagatavoja izstādi par Vecstropu ciema vēsturi “Lielceļu krustpunktā”; Naujenes bibliotēkas Vecstropu nodaļas bibliotekārei Anitai Lipskai par neparastu “ceļojumu grāmatās”; Valdim Grebežam par iespēju “aizceļot laikā”; Sandrim Šedim par iespēju ģimenēm kopā paspēlēties un iespēju izbraukt ar “pilnu tačku”; brīvprātīgajiem Naujenes pagasta jauniešiem, kas iepriecināja bērnus “atvedot” uz pasākumu Naujenes briedi Nūdolfu, pandu Sandru un lauvu; Katrīnai Kuļikovai par uzdrīkstēšanos un iepazīstināšanu ar savu ciemu; Naujenes pagasta jaundzimušajiem un viņu vecākiem, kuriem šī bija pirmā “uzstāšanās” uz svētku skatuves; Tatjanai Zvicevičai un bērnu vokālajam ansamblim “Odziņas” par ļoti mīlīgo uzstāšanos koncerta laikā; šarmantajam skanīgās balss īpašniekam Mārtiņam Strodam un žilbinošajām Anamaleya un Stop Time Dance meitenēm par ciema ieskandināšanu svētku koncertā; Golubevu ģimenei un viņu neparastajiem putniem un stāstiem par tiem; Juliānam Dorofejevam un viņa foršajai baikeru “bandai”; Egitai Jonānei par viņas sirsnīgo dzeju un notvertajiem foto mirkļiem; Margaritai Labonarskai par skaistajām gleznām un interesantajām grāmatām; Nikolajam Ignatjevam (grafiti māksliniekam) par ciema izdaiļošanu; visiem mazajiem uzņēmējiem un viņu vecākiem, par negulēto nakti pirms svētkiem; visiem tiem, kuri “iekustināja ceļu”, īpaši DJ HALU par “gandrīz jumta noraušanu”; Aigai Soldatjonokai un Olgai Pankovai par palīdzību pasākuma norisēs; Jānim un Mārītei Augustāniem par uzdrīkstēšanos būt pirmajam uzvarētajpārim sievu vešanas sacensībās. Paldies visiem iedzīvotājiem un ciemiņiem, kas svinēja svētkus kopā ar mums! Svētki tika organizēti ar Augšdaugavas novada finansiālo un Naujenes pagasta pārvaldes atbalstu.

Naujenes kultūras centrs,

Muzeja iela 6, Lociki

Tālrunis uzziņām 654 74268

www.facebook.com/NAUJENESKC

Sventes pagasta svētki “Skaista mana lauku sēta”