Sventes pagasta svētki “Skaista mana lauku sēta”

Kultūra

Jau vairākus gadus pēc kārtas Sventes pagasta svētki tiek rīkoti gada raženākajā un tajā pat laikā ļoti aizņemtā laikā – rudenī.  Taču, kā jau mūsu senči ir teikuši: “savs laiks darbam, savs – atpūtai”. Tāpēc 10.septembrī, saulainas svētdienas pusdienlaikā, kad lielie nedēļas darbi padarīti, pagasta svētki tika svinīgi atklāti, augstu mastā paceļot pagasta karogu. Svētku dalībniekiem tika piedāvāts iesaistīties sporta aktivitātēs un radošajās darbnīcās, ielūkoties rudens ziedu pušķu virpulī un fotoizstādē “Manas mājsaimniecības vizītkarte”, mazie sventieši un ciemiņi varēja izlādēt enerģiju piepūšamajās atrakcijās. Aktīvo nodarbību noslēgumā ikviens varēja nobaudīt turpat laukumā uz uguskura pagatavoto cienastu – zivju zupu.

Svētku izskaņā visus klātesošos iepriecināja XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku dalībnieki - Daugavpils valstspilsētas pašvaldības iestādes “Krievu kultūras centrs” folkloras ansamblis "Rusiči", vadītāja Tatjana Zubkova, un jauniešu tautas deju kolektīvs "Uzori", vadītāja Arina Popova. PALDIES radošajiem kolektīviem, kas skatītājus uzrunāja ar sirsnīgām dziesmām un jestrām dejām latviešu, krievu, ukraiņu un romu ritmos.

Koncerta laikā tika pasniegtas pateicības un veicināšanas balvas par radošu pieeju savas saimniecības atpazīstamības veidošanā konkursa “Manas mājsaimniecības vizītkarte” dalībniekiem. Konkursu rīkoja Sventes pagasta pārvalde laika posmā no 2023.gada 10.jūnija līdz 31.augustam. Tā mērķis: atjaunot  vai veidot jaunus mājsaimniecību nosaukumus un pastkastītes; motivēt cilvēkus būt atbildīgiem par sava īpašuma sakārtošanu un piešķirt sava īpašuma nosaukumam un pastkastītei jaunu un neierastu veidolu. Kopumā tika sumināti 27 konkursa dalībnieki.

Uzrunājot sanākušos, Sventes pagasta pārvaldes vadītāja Brigita Vasiļevska novēlēja visiem veselību, spēku un sparu, lepnumu par savu sētu  un gandarījumu par ieguldīto darbu. Aicināja biežāk uzrunāt vienam otru un sūtīt vēstules – vispersoniskāko un sirsnīgāko vēstījumu otram cilvēkam. Noslēgumā pārvaldes vadītāja aicināja jau tagad sākt gatavoties nākamā gada pagasta svētkiem, kad tiks atzīmēta 160.gadadiena. Arī nākamgad tiks organizēts konkurss un tā centrā – vissakoptākā sēta, māja, saimniecība, iestāde, daudzdzīvokļu māja, kāpņu telpa utt.

 Paldies par aktīvu dalību svētku organizēšanā: interešu grupai “Sventes pērlītes”, aktīvajiem jauniešiem un viņu vadītājam Andrejam Rucko, bibliotekārei Ļenai Znotiņai, zivju zupas autoriem Irinai Linei un Jurijam Gridasovam, sporta aktivitāšu koordinētājam Jevgenijam Gridasovam, Stanislavam Pilacim.

Un uz tikšanos Sventes pagasta jubilejas svētkos 2024.gada rudenī!

Sventes Tautas nama vadītājs Viktors Petaško

Naujenes pamatskolā rudens iesākās ar pārgājienu