Naujenes pamatskolā rudens iesākās ar pārgājienu

Izglītība

Rudens ir ne tikai jauna mācību gada sākums, bet arī pārgājienu laiks. Naujenes pamatskolā kā tradīcija kļuvusi došanās rudens pārgājienos. Saulainajā rudens rītā, 7. septembrī, visi skolēni un skolotāji devās skolas organizētajā rudens pārgājienā. Turklāt diena bija kā radīta, lai dotos tālākā pārgājienā.

Pārgājiens – laba iespēja iepazīties ar jauniem skolotājiem, klases audzinātājiem un klases biedriem, pārspriest vasaras jaunumus ar jau zināmajiem draugiem, veidot komandas, saliedēties un sadraudzēties, lai mācību gads būtu emocionāli patīkams.

Jau ierasts, ka pārgājienā dodamies uz Naujenes pagasta skaistākajām vietām. Sākumskolas skolēni apmeklēja Naujenes novadpētniecības muzeju, kur viņus jau gaidīja zinošā un laipnā vecākā muzeja speciāliste Māra Kampāne. Muzejā skolēni apskatīja tā ekspozīcijas, papildināja savas zināšanas vēsturē, iepazinās ar tēlnieces Valentīnas Zeiles daiļradi, kā arī aplūkoja vērienīgo musturdeķi. Vecā latgaliešu mājā bērni uzzināja, kā dzīvoja senie latvieši: kā ģērbās, kā gatavoja ēst, kādi bija darbarīki. Par saulaino un silto rudeni mūsu skolēni priecājās Juzefovas parkā.

4. - 9. klases skolēni devās uz Dinaburgu, kur viņi ne tikai atpūtās, bet vārīja putru, zupu, cepa desiņas, kartupeļus t.i., praktiski apguva un atkārtoja dažas iemaņas, kuras nepieciešamas, dodoties pārgājienā. Protams, spēlēja dažādas saliedēšanās spēles, ķēra zivis, daži pat pamanījās uzdejot un vienkārši atpūtās.

Skolā un mājās skolēni atgriezās laimīgi un piekusuši, no sirds izbaudījuši jauko rudens laiku un āra aktivitātes. Rezultātā – pozitīvas emocijas, kopības sajūta, intensīva atpūta jeb vienkārši sakot – lielisks pasākums, kurš noteikti jāatkārto nākošajā rudenī!

Paldies visiem par jaukiem iespaidiem!

Alita Kokina, Naujenes pamatskolas skolotāja

Tēvu diena Lāču pamatskolā