Olu krāsošanas meistardarbnīca Līksnā

AKTUĀLI

Olu krāsošanai Lieldienās ir rituāla nozīme, ko senie latvieši saistīja ar pavasara svētkiem un zemes atmodu. Ola, pateicoties tās apaļumam, simbolizē dzīvību un sauli, tāpēc tās tiek celtas godā un dažādi krāsotas.

15. aprīlī Līksnas pagasta bibliotēkas un Kultūras nama darbinieki aicināja uz olu krāsošanas meistardarbnīcu, izmantojot senās latviešu tradīcijas.

Muižas parkā kurinājām ugunskuru, lielajā katlā vārījām olas sīpolu mizu novārījumā, kuras iepriekš satinām kopā ar dažādiem dabas materiāliem.

Kamēr olas vārījās, minējām mīklas, teicām ticējumus par Lieldienām un dzērām tēju ar cepumiem. Pēc tam vērojām, cik skaistas olas katram ir izdevušās. Neiztika, protams, arī bez olu ripināšanas, kas sagādāja vislielāko prieku pašiem mazākajiem.

Noslēgumā visi meistardarbnīcas dalībnieki saņēma sertifikātu par iegūtajām prasmēm un zināšanām olu krāsošanā.

Paldies visiem, kas nenobijās no sliktajiem laika apstākļiem un atnāca uz šo pasākumu!

Publiskā apspriešana