Novembris – vīriešu veselības mēnesis

Pagastu un pilsētu ziņas

Katru gadu novembris tiek atzīmēts kā vīriešu veselības mēnesis. Tā mērķis ir vērst uzmanību dažādām ar vīriešu veselību saistītām tēmām un problēmām, iedrošināt un motivēt vīriešus savlaicīgi rūpēties par savu veselību un veikt profilaktiskās veselības pārbaudes.  

Vīriešu veselības mēneša ietvaros aicinām vīriešus rūpēties par savu veselību, izmantojot iespēju veikt valsts apmaksātu prostatas vēža skrīningu. Prostatas vēzis ir viens no visbiežāk sastopamajiem vēža veidiem vīriešiem. Valsts apmaksāta profilaktiskā pārbaude prostatas vēža noteikšanai paredz specifisku asins analīžu veikšanu reizi divos gados divām iedzīvotāju grupām – visiem vīriešiem vecumā no 50-75 gadiem un vīriešiem no 45-50 gadu vecumam, ja prostatas vēzis ir konstatēts asinsradiniekam. Tāpat aicinām visus vīriešus reizi mēnesī veikt sēklinieku pašpārbaudi, lai laikus konstatētu izmaiņas sēkliniekos. Atcerēsimies arī rūpēties viens par otru, atgādinot saviem dēliem, brāļiem, tēviem, vectēviem un draugiem rūpēties par savu veselību! 

📌Visa novembra garumā informācija par vīriešu veselības mēnesi tiks publicēta SPKC Facebook kontā (https://www.facebook.com/SPKCentrs). Aicinām pašvaldību pārstāvjus sekot līdzi aktuālajai informācijai un šīs ziņas publicēt arī savas pašvaldības sociālajos tīklos!   

👉 Aicinām arī ieskatīties un izmantot SPKC sagatavotos materiālus par vīriešu veselību:    

❗ Aicinām rūpīgi izvērtēt savu veselības stāvokli un neapmeklēt Slimību profilakses un kontroles centru, ja ir elpceļu infekcijas slimības simptomi, kā arī lietot sejas masku informatīvo materiālu saņemšanas laikā!  

Paziņoti Eiropas Padomes Ainavas balvas Latvijas nacionālās atlases rezultāti