Novadā sākusies jaunā apkures sezona

AKTUĀLI

Visu sešu pagastu dzīvojamās mājas, kurās darbojas centrālā siltumapgāde, jau pieslēgtas apkurei. Kā katru gadu, apkure vispirms tika pieslēgta izglītības iestādēm – bērnudārziem un skolām. Saskaņā ar normatīvajiem aktiem, siltumapgāde daudzdzīvokļu mājās tiek nodrošināta pēc iedzīvotāju lūguma vai arī gadījumos, kad vidējā gaisa temperatūra trīs dienas nepārsniedz +8 grādus.

Visos pagastos nepieciešamais kurināmā daudzums jau sagādāts, kā arī veikti iepirkumi kurināmā iegādei pēc jaunā gada. Lielākā daļa no Daugavpils novada katlu mājām darbojas ar šķeldu, taču atsevišķos pagastos un ciemos izmantots arī cita veida kurināmais.

Kā komentēja pašvaldības izpilddirektore Vanda Kezika, šobrīd novadā ir problēmas ar dažām no siltumtrasēm. Tā, piemēram, Nīcgalē pašlaik tiek sagatavots projekts, piesaistot Eiropas fondu līdzfinansējumu, Nīcgales ciema centralizētās siltumapgādes sistēmas pārbūvei, kas paredz jaunās siltumtrases un automātisko siltummezglu būvniecību Nīcgales ciemā. Analoģiska situācija ir arī Sventes pagastā. Visos citos pagastos siltumtrases ir vai nu mainītas, vai renovētas.

Daugavpils novada iedzīvotāju kopējais parāds par laikus nenomaksātiem rēķiniem par siltuma piegādi uz šī gada 1.oktobri sastāda 473 010,1 eiro, salīdzinot ar situāciju pērnajā gadā, parāda apmērs ir sarucis nenozīmīgi. Vislielākie kopējie parādi ir SIA “Naujenes pakalpojumu serviss” klientiem Naujenes un Kalkūnes pagastu teritorijās – Lociku, Vecstropu, Kraujas, Naujenes, Kalkūnes un Randenes ciema iedzīvotājiem. Tiem seko Pašvaldības aģentūras “Višķi” klienti, Sventes, Nīcgales, Kalupes un Salienas pagasti.

Izsoles