Novadā piestāj Daugavas ūdenstūrisma maršruta izpētes ekspedīcija

AKTUĀLI

26. un 27. jūlijā cauri Daugavpils un Ilūkstes novadiem pa Latvijas lielākas upes ūdeņiem devās unikālā Daugavas ūdens tūrisma maršruta izpētes ekspedīcija. Šajās divās dienās komanda ar plostiem mēroja 64 km un piestāja vairākās apskates vietās, lai izpētītu to piemērotību laivotājiem. Eksperti uzsver, ka arī šajā upes posmā pie vides pieejamības ūdens tūristiem vēl jāstrādā, taču vienlaikus izceļami arī vairāki labās prakses piemēri – piemēram, kempings “Krasti” un atpūtas vieta “Beibuki”, kur baudāma ne vien skaisti iekopa vide, bet arī īpaša saimnieku viesmīlība. Lai arī Daugavas krasti šajā posmā ir vairāk apdzīvoti, tomēr daudzviet tie ir pirmatnēji neskarti, un upe priecē ar nelielām krācēm un atvariem. Īpašs pārsteigums laivotājiem šajā posmā ir smilšu sala upes vidū, Dvietes pagastā, kas pie augstāka ūdens līmeņa gan mēdz aplūst, taču sausākā laikā tā ir burvīga apstāšanās un nakšņošanas vieta.

Jau ziņots, ka no 23.jūlija līdz 5.augustam norisinās vēl nepieredzēta Daugavas ūdenstūrisma maršruta izpētes ekspedīcija ar mērķi pirmo reizi izstrādāt publiski pieejamu, vienotu karti Latvijas lielākās upes ūdenstūrisma ceļam. Ekspedīcijā ar plostiem ir devusies 5 vides ekspertu komanda un 10 brīvprātīgie palīgi, mērojot ūdens ceļu no Daugavas augšteces Piedrujas pagastā, Krāslavas novadā, līdz Mangaļsalas bākai Rīgā, kopā veicot 352 kilometrus.

Ekspedīciju organizē Publisko un privāto partnerattiecību biedrība “Zied Zeme” sadarbībā ar vietējās rīcības grupām no 21 pašvaldības un biedrību “Ūdensmalu attīstībai” sadarbības projekta “DaugavAbasMalas” ietvaros.

Ekspedīcijas piedzīvojumiem līdzi sekot, kā arī vairāk par sadarbības projektu “DaugavAbasMalas” var uzzināt Facebook lapā un mājaslapā daugavabasmalas.lv.

FOTOGALERIJA

Papildus informācija: Līga Ivanova +371 26464686 liga.ivanova@inbox.lv

Notiek zemes gabala “Mežogas” ģeoloģiskā izpēte