Novada kultūras centrā apskatāma izstāde “KOMUNIKĀCIJA IR ATSLĒGA”

AKTUĀLI

Daugavpils novada Kultūras centrā “Vārpa” laikā no 22. septembra līdz 10. novembrim ir apskatāma mākslinieces Sanri gleznu izstāde “Komunikācija ir atslēga”.

Māksliniece Sanri dzimusi Ogrē 1981. gadā. Latvijas Mākslas akadēmijā ieguvusi maģistra grādu glezniecībā, beigusi Daugavpils Universitātes Mākslas un dizaina nodaļu fotomākslas specializācijā. Viņa ir Latvijas Mākslinieku savienības, Daugavpils reģiona Mākslinieku asociācijas, biedrības “Bruoli un muosys” un Daugavpils Māla mākslas centra biedre. Sanri eksperimentē dažādos mākslas medijos – glezniecībā, fotogrāfijā, keramikā, videomākslā. Izstādēs piedalās kopš 2004. gada. Pašlaik dzīvo un strādā Daugavpilī.

Par izstādi “Komunikācija ir atslēga” un radīšanas procesu kopumā māksliniece saka: “Draugi brīdināja: uzmanies, tu vari atvērt durvis, kuras nemaz negribētu atvērt. Piekrītu, ir dažādas atslēgas, miljardiem durvju, pamatā rezultāts ir paredzams, bet ir durvis, kuras rada satraukumu, un, ja tu tās neatvērsi, nekad neuzzināsi, kas aiz tām slēpjas. Jā, varbūt tu būsi ļoti vīlies, pat dusmīgs, un ienīdīsi sevi un citus. Bet vai tu būsi zaudētājs? Varbūt tu kļūsi stiprāks, jo turpmāk atpazīsi šīs durvis un iemācīsies tās aizslēgt vai atvērt sev izdevīgā laikā. Jā, lielākoties tu būsi ļoti vīlies, jo aiz durvīm neslēpjas nekas, bet būs durvis, kas tev atvērs visumu, kuru tu nekad neredzētu, ja nebūtu tās vēris vaļā. Mūsu sabiedrību vada bailes. Kādam, protams, tas ir izdevīgi. Vai tu gribi būt kādam izdevīgs?

Ejot pie balta audekla, aizdzenu visas domas; vispirms ir darbs, tad doma un tikai pēc tam ir vārdi. Ir domas, kuras nevar izteikt vārdos, tās var nodot tikai emociju formā, jo mūsu valoda nav tik bagāta, kā tas, kas slēpjas mūsu dzīlēs, to var pateikt tikai ar krāsām, formām un līnijām. Vārdus pieprasa sabiedrība, jo komunikācija ir atslēga; nonāku sabiedrības apburtajā pasaulē un daru to, ko prasa, jo tā vajag. Ja tev dzīvē paveicas, tu satiec tos, kuri tavas domas saprot bez vārdiem un papildina, tos, kuri tevi virza. Un esi laimīgs, jo esi īstajā vietā un laikā. Tad daba tev iedod laiku – brīvu mirkli tikai tev, tad paliec ar sevi klusumā un sāc apzināties esību.”

Norisinājās Naujenes pagasta atklātais florbola turnīrs jauniešiem