Novada folkloras kopas svinēs Saulgriežus Dagdā

AKTUĀLI

21. jūnijā Daugavpils novada folkloras kopas dosies uz Dagdu, kur līdzīgi kā Jelgavā, Jūrkalnē un Turaidā piedalīsies Starptautiskā folkloras festivāla “Baltica” ieskaņas pasākumā – “Vasaras Saulgrieži Latvijas novados”. Festivāls norisināsies 2018. gadā laikā no 16. līdz 21. jūnijam, un tā tēma ir “Ziedēšana. Jāņi”.

“Vasaras Saulgriežu svētki Dagdā” piedāvā plašu programmu visas nakts garumā. Pasākumu aizsāks folkloras uzvedums “Pierts”. Svinības turpināsies Saulgriežu sētā, kur sies Jāņu sieru, kuls sviestu un vārīs zāļu tēju, pīs vainagus, ies rotaļās, sagaidīs Jāņa bērnus, godā cels Jāņu māti un Jāņu tēvu un klās svinību galdu. Tiks iekurts ugunskurs un dancoti tradicionālie danči. Sadziedāšanās turpināsies līdz pat saullēktam.

Mūsu novadu svētkos pārstāvēs Ambeļu kultūras nama folkloras kopa “Speiga”, Dubnas pagasta Kultūras nama folkloras kopa “Atzola”, Naujenes Kultūras centra folkloras kopa “Rūžeņa”, Vaboles pagasta Kultūras nama etnogrāfiskais ansamblis “Vabaļis”, Nīcgales pagasta Tautas nama folkloras kopa “Neicgaļīši”.

Vairāk informācijas:
http://www.dagda.lv/otherpages/pilns-zinas-saturs/backto/369/article/vosorys-saulgrizu-svatki-dagda.html
http://www.lnkc.gov.lv/jaunumi/tuvojas-festivala-baltica-ieskana/b/15/

 

Paziņojums par ietekmes uz vidi atzinumu