Novada ezeros ielaiž zandartu mazuļus

AKTUĀLI

Tika īstenots zandartu resursu papildināšanas projekts Augšdaugavas novada ezeros. Zandartus ielaida astoņās novada ūdenstilpēs. Priekšlikumu iesniegt projektus Zivju fonda atbalstam 29. februāra domes sēdē atbalstīja Augšdaugavas novada deputāti.

3. jūnijā Smiļģinu ezerā, Skrudalienas pagastā, ielaida 5000 zandartu. Izmaksas sastāda 1573 eiro, no tām 89% ir Zivju fonda finansējums, bet atlikušos 11% līdzfinansēs ezera licencētās makšķerēšanas organizētājs SIA “URI”.

Tajā pašā dienā zandartus ielaida arī Kalupes pagasta Boltazarā (4000 gab.), Demenes pagasta Briģenes ezerā (13 000 gab.), Skrudalienas pagasta Bruņu ezerā (4000 gab.), Līksnas pagasta Koša ezerā (2000 gab.), Mazajā Kolupa ezerā (7000 gab.), Skrudalienas pagasta Sila ezerā (4000 gab.). Šajos ezeros īstenotā projekta kopējās izmaksas – 10 696 eiro, no kuriem Zivju fonds finansē 89%, bet atlikušo daļu pašvaldība.

Višķu pagasta projekts

31. maijā Višķu pagastā tika realizēts Višķu apvienības pārvaldes zandarta mazuļu palaišanas projekts. Projekts Luknas ezerā tika īstenots ar Zivju fonda atbalstu. Kopējās izmaksas sastādīja 5662 eiro. No tiem 5039 eiro ir Zivju fonda finansējums, bet 622 eiro – Višķu apvienības pārvaldes līdzfinansējums, kas ir ņemts no makšķerēšanas ieņēmumiem.

Plāno pavairot arī līdakas

Līdaku zivju mazuļus plāno ielaist Demenes pagasta Dārza ezerā (1700 gab.), Medumu pagasta Lielajā Ilgas ezerā (3500 gab.), Medumu ezerā – 26 000 gab.

Šo projektu plānots īstenot līdz 31. oktobrim.

Zivju mazuļu pavairošanas projekta plānotās kopējās izmaksas - 10 948 eiro, no kuriem Zivju fonds finansēs 89% jeb 9743 eiro, bet atlikušo daļu pašvaldība.

Teksts: D. Bitiņš
Foto: D. Bitiņš un Višķu apvienības pārvalde

Krāšņa un aizraujoša Pateicības diena noritēja Lāču pamatskolā