Novada audžuģimenes saņēma dāvinājumu no Vācijas

AKTUĀLI

Lai ar mīlestību audzinātu bērnus, kas dažādu iemeslu dēļ ir palikuši bez vecāku gādības, ir nepieciešama audžuģimenes sirdsgudrība, izturība, pacietība un cilvēkmīlestība. Tāpēc šos pienākumus vislabāk spēj uzņemties cilvēki ar īpašu misijas apziņu – palīdzēt un sniegt savu atbalstu bērniem. Daugavpils novadā šādi cilvēki ir lepnums un spēks. Nereti labdaru lomā, lai palīdzētu šīm ģimenēm, nonāk ne tikai dažādas organizācijas, bet arī aktīvo cilvēku grupas, seniori un individuālie ziedotāji.

Savu artavu labdarībā šoreiz ieguldīja aktīvo senioru grupa no Vācijas, kas par novada audžuģimenēm uzzinājusi pāris gadus atpakaļ. Grupa dibināta 2010. gadā, un šobrīd tajā darbojas 23 tās biedri. Sarūpētās dāvanas – dažādas adītas un tamborētas lietas nogādātas 4 novada audžuģimenēm Vabolē, Demenē un Medumos un vienai daudzbērnu ģimenei Demenē.

Audžumamma Aija Sarkane no Vaboles pagasta kopā ar bērniem sirsnīgi sagaida pārstāvjus, lai saņemtu dāvinājumus – tās ir adītās zeķes, cimdi, cepures, džemperi un daudz kas cits. Bērni ir priecīgi par dāvanām un viņiem izrādīto uzmanību. Ģimenē aug seši bērni, un pavisam drīz visi kopā ievāksies jaunajā privātmājā, kas pašlaik tiek renovēta. “Visi esam pa laukiem, kur bērniem vasarā ir lielākas iespējas atpūsties. Bērni guļ teltīs, pa dienu palīdz vecākiem. Regulāri rīkojam izbraukumus, šogad bijām aizbraukuši uz audžuģimeņu salidojumu Salacgrīvā, drīz būs salidojums arī Latgalē. Bijām arī pie jūras. Šīs dāvanas vēlreiz pierāda to, ka pasaulē ir daudz labu cilvēku, kas dara patiesi labus darbus. Paldies, ka par mums neaizmirst”, tā Aijq. Viņa bilst, ka labprāt šos labas gribas cilvēkus sagaidītu te, Daugavpils novadā un izteiktu pateicības vārdus.

Dāvanas tika nodotas arī Strupo ģimenes puišiem – Aleksandram un Eduardam. Audžupaps Vilmārs Strupais teic, ka tās ir brīnišķīgas dāvanas. Aleksandrs Strupais ir izvēlējies sev zeķes, cepuri un cimdus. Viņš stāsta, ka visvairāk viņam patīk vasaras, jo tad var braukt uz jūru. Ģimene šogad ar prāmi ir ceļojusi uz Stokholmu, par to viņiem visiem ir visspilgtākie iespaidi.

Ārī Aleksandrovu un Lukašenoku ģimenes Demenē un Medumos pauž prieku, ka ir tādi cilvēki, kuri labprātīgi palīdz.

Mamma Olga Aleksandrova stāsta, ka dāvanas no Vācijas bija viņiem visiem patiesi liels pārsteigums. Olga atceras, kā viņi ar bērniem bija Vācijā pirms pāris gadiem un cik jauki viņus tur sagaidīja.

Lukašenoku ģimenes mamma Jekaterina ir ļoti pateicīga par dāvanām, savukārt bērni – priecīgi. “Šīs mantas mums ļoti noderēs, jo ziema solās būt auksta. Paldies šiem labās gribas cilvēkiem, jo pat caur šīm mantām jūtu viņu sirds siltumu. Esam vienmēr priecīgi par lietām, kas nāk no sirds. Paldies visiem!”, tā Jekaterina.

Novada audžuģimenes vairākkārt ir saņēmušas pateicības par viņu gara spēku un dvēseles bagātību, sniedzot mājas sajūtu bērniem, savukārt bērnu izjustais prieks un mīlestība palīdz bērnu sirdīs atgriezt ticību labajam un izaudzēt cerību spārnus nākotnei.

FOTOGALERIJA

Velomaršruta “Daugavas loki” atklāšana aizvadīta karsti