Velomaršruta “Daugavas loki” atklāšana aizvadīta karsti

AKTUĀLI

Šovasar ar velosipēdiem brauc teju visi. Aktīvs dzīvesveids ieņem pārliecinošu pozīciju iedzīvotāju vidū. Tas veicina arī jaunu aktīvās atpūtas iespēju rašanos. Pavasarī plaši izskanēja informācija par reģionālā velomaršruta Nr.35 “Daugavas loki” atklāšanu. Tas bija gaidīts pasākums velobraucēju vidū. Maršruta kopējais garums ir aptuveni 122,8 km. Tas ved gan pa asfaltētām ielām, šosejām, gan pa grants un meža ceļiem. Jaunais marķētais velomaršruts “Daugavas loki” ir Daugavpils novada pašvaldības aģentūras “TAKA”, Daugavpils pilsētas pašvaldības tūrisma attīstības un informācijas aģentūras un Krāslavas novada tūrisma informācijas centra kopīga darba rezultāts. Maršruts ir izveidots abos Daugavas krastos. Šovasar iedzīvotāji tika aicināti izbraukt Daugavas labajā krastā esošo maršruta daļu. Pirmais posms no Daugavpils līdz Slutišķiem tika aizvadīts 2. jūnijā, bet otrais posms no Slutišķiem līdz Krāslavai – aizvadītajā svētdienā, 29. jūlijā.

Svētdienas rīts vēstīja par patiesi vasarīgu un svelmainu dienu. Jau plkst. 8.30 termometrs rādīja +27 grādus pēc Celsija skalas. Valstī tika izsludināts oranžais brīdinājums par anomālo karstumu. Bet vai gan tas spēj atturēt ap 60 velobraucēju, kuri jau pirms vairākiem mēnešiem savos plānotājos atzīmēja “Daugavas loku” 2.posma startu? Nē! Visi kā viens ieradās norunātajā laikā un vietā, lai kopā dotos neaizmirstamā braucienā.

Pirmā pieturvieta posmā no Slutišķiem līdz Krāslavai bija Krāslavas novada Tartakā. Tur velobraucējus sagaidīja vietējā iedzīvotāja – enerģiskā Samanta. Meitene ir uzaugusi šajā pusē un ar lielu entuziasmu stāsta par savu novadu. Pēc ūdens pudeļu “uzpildīšanas” un stāstījuma par Tartaku, braucēji devās tālāk.

Silto saules staru pavadīti, braucēji devās uz lauku māju “Upes dižvietas”, kas atrodas pašā Daugavas krastā. Saimnieks Sebastians velobraucējus aicināja ekskursijā pa saimniecību. Mirkli atpūtušies, saņēmuši atvēsinošu dušu no šļūtenes, nenogurdināmie velobraucēji minās uz zemnieku saimniecību “Kurmīši”, kur saimnieki Ivars un Sandra Geibi braucējus sagaidīja ar kūpošu tēju. Tā bija karstajam laikam atbilstoši pagatavota - cidoniju skābenā garša veldzēja slāpes, bet Krāslavas tūrisma informācijas centra meiteņu sarūpētie pīrādziņi un konfektes atjaunoja enerģijas un spēka rezerves.

Pēc pavisam neilga brauciena sekoja nākamā pieturvieta. Dabas parka “Daugavas loki” Skerškānu lokā mājīgi iekārtojusies brīvdienu māja “Skerškāni”. Paēnā, zālē iekārtojušies, velobraucēji baudīja dabas skaistumu, saules dejas Daugavas ūdeņos un, protams, ļāvās vēdera priekiem, jo te galdā tika likta “Skudru gaļa”, ko Krāslavā ražo mājražotāji Dina un Māris Skudras, kā arī Krāslavas vietējie gurķīši un maize.

Velomaršruta Nr. 35 “Daugavas loki” atklāšanas pasākuma 2.posms noslēdzās Krāslavā, Grāfu Plāteru pils kompleksā. Spītējot karstumam, kas todien noteikti pārsniedza + 30 grādus, visi braucēji sasniedza finišu sveiki un veseli.

Katrs dalībnieks saņēma medaļu par izturību un piedalījās loterijā, kurā visas lozes bija pilnas. Pēc šīs samērā oficiālās daļas, visi devās baudīt īpašo Krāslavas putru.

Paldies visiem dalībniekiem, kuri piedalījās reģionālā velomaršruta Nr. 35 “Daugavas loki” 2.posmā. Īpašs paldies tiem cilvēkiem, kuri sirsnīgi sagaidīja savās mājās – Samantai Miglānei Tartakā, lauku mājas “Upes dižvietas” saimniekam Sebastianam, Sandrai un Ivaram no zemnieku saimniecības “Kurmīši”, brīvdienu mājas “Skerškāni” saimniekiem Lilijai un Jānim Skerškāniem. Sirsnīgi pateicamies Krāslavas pašvaldības policijas kolektīvam un Valsts Policijas Daugavpils iecirkņa kolektīvam par drošības nodrošināšanu brauciena laikā, Krāslavas novada domei par finansiālu atbalstu un Ūdrīšu pagasta pārvaldes kolektīvam par transporta pakalpojumu nodrošināšanu.

FOTOGALERIJA Krāslavas TIC kolektīvs  

             

Deputātu pieņemšanas laiki 2018. gada augustā