Notiks starptautiskais Zemessardzes pārbaudes vingrinājums “Zemessardzes patruļa 2018”

Pagastu un pilsētu ziņas

No 14. līdz 16. septembrim Daugavpilī un Daugavpils novada Vaboles un Līksnas pagastu teritorijā norisināsies 26. starptautiskais Zemessardzes pārbaudes vingrinājums “Zemessardzes patruļa 2018”, kuru apmeklēs aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš.

Vingrinājumā piedalīsies 24 Zemessardzes un Nacionālo bruņoto spēku komandas, kā arī astoņas ārvalstu bruņoto spēku komandas. Katrā komandā startēs četri dalībnieki.

Vingrinājuma mērķis ir noteikt zemessargu un karavīru taktisko un fizisko sagatavotību, kā arī veicināt starptautisko sadarbību militārajā jomā.

Zemessardzes pārbaudes vingrinājums norisināsies divas diennaktis un tiks sadalīts trīs posmos. Pirmajā posmā dalībnieki sacentīsies fizisko vingrinājumu izpildē, kaujas šaušanā un imitētā mīnu lauka šķērsošanā. Otrajā posmā tiks pārbaudītas lauka kaujas iemaņas, izdzīvošanas elementi un iemaņas nakts šaušanā, savukārt trešajā posmā zemessargi veiks 25 km garu pārgājienu, pildot dažādus uzdevumus.

Vingrinājuma “Zemessardzes patruļa 2018” noslēguma ceremonija un uzvarētāju apbalvošana notiks 16. septembrī no pulksten 9.30 līdz 10.30 Daugavpils cietokšņa teritorijā, laukumā pie Marko Rotko centra. Noslēguma ceremonijā uzstāsies Zemessardzes orķestris.

Ikgadējo Zemessardzes pārbaudes vingrinājumu šogad organizē Zemessardzes štābs sadarbībā ar Zemessardzes 3. Latgales brigādes štābu un Zemessardzes 34. kājnieku bataljonu.

Zemessardzē uzņem Latvijas Republikas pilsoņus, kuri sasnieguši 18 gadu vecumu, bet nav vecāki par 55 gadiem, un vēlas dienēt Zemessardzē. Lai iestātos Zemessardzē, jāsazinās ar dzīvesvietai tuvāko Zemessardzes bataljonu un jāsaņem tālākos norādījumus. Informācija par prasībām uzņemšanai Zemessardzē ir atrodama Zemessardzes mājas lapas www.zs.mil.lv sadaļā – Prasības uzņemšanai Zemessardzē. Tur atrodama arī Zemessardzes bataljonu kontaktinformācija.

Zemessardzes 3. Latgales brigādes teritorijā atrodas seši bataljoni – Zemessardzes 32. kājnieku bataljons Rēzeknē, Zemessardzes 34. kājnieku bataljons Daugavpilī, Zemessardzes 35. kājnieku bataljons Preiļos, Zemessardzes 55. kājnieku bataljons Aizkrauklē un Zemessardzes 56. kaujas nodrošinājuma bataljons Jēkabpilī, kā arī Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljons Lūznavā, kas ir profesionālā dienesta karavīru vienība, kura pašreiz tiek aktīvi komplektēta un rada plašas iespējas Latvijas pilsoņiem apgūt karavīra profesiju ar turpmāko dienesta vietu Lūznavā, Rēzeknē vai Daugavpilī.

Iedzīvotāju ievērībai!

Bruņotie spēki atvainojas par sagādātajām neērtībām un lūdz ar izpratni izturēties pret iespējamajiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kas var rasties sakarā ar zemessargu un karavīru, kā arī militārās tehnikas pārvietošanos pa autoceļiem.

Sacensību ietvaros no 14. līdz 16. septembrim Daugavpils apkārtnē notiks zemessargu un karavīru, kā arī militārās tehnikas pārvietošanās, tostarp Daugavpils pilsētas Cietokšņa apkaimē un atsevišķos mikrorajonos, kā arī ceļa posmā no poligona “Meža Mackeviči” Vaboles pagastā virzienā uz Daugavpili.

Bruņotie spēki aicina iedzīvotājus būt saprotošiem un nekavēt karavīru un militārās tehnikas pārvietošanos. Militārās tehnikas kolonnas pavada Militārā policija, Valsts policija vai Pārvietošanas koordinācijas centrs. Tuvojoties militārās tehnikas kolonnai, bruņotie spēki aicina autovadītājus ievērot ceļu satiksmes noteikumus un netraucēt kolonnu kustību, piemēram, mēģinot to apdzīt.

Iedzīvotāji tiek aicināti neuztraukties, redzot arī karavīru un zemessargu pārvietošanos ārpus militārajiem poligoniem un vienību izvietojumiem, tehnikas un cita veida aprīkojuma izvēršanu un pozīciju ieņemšanu dažādās Latvijas vietās.

Mācību laikā ārpus poligona tiks pielietota tikai mācību munīcija un imitācijas līdzekļi. Mācību munīcija rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību. Tomēr vēršam uzmanību, ka arī mācību munīciju, ja tāda tiek atrasta, nedrīkst aiztikt.

Iespēju robežās operatīvā informācija par to ir pieejama bruņoto spēku Twitter profilā @Latvijas_armija.

Informāciju sagatavoja: AM Militāri publisko attiecību departamenta Preses nodaļa Tālrunis: 67335309 E-pasts: prese@mod.gov.lv  

Laucesā aizvadīti pagasta svētki