Laucesā aizvadīti pagasta svētki

AKTUĀLI

Sagaidot Latvijas 100 gadi, 9. septembrī notika 5. Laucesas pagasta svētki. Svētkus atklāja Laucesas pagasta pārvaldes vadītājs Andris Ķesters, sveicot visus pagasta svētkos un rudens ražas vākšanas sezonā, kas rit pilnā sparā.

Svētkos bērni varēja izklaidēties piepūšamajās atrakcijās, darboties lielo burbuļu un ziedu pušķu veidošanas darbnīcā (meistare Lilija Šostaka).

Rokdarbu izstādē varēja aplūkot Valentīnas Zavadskas apbrīnojamos darbus – gleznas, kuras izšūtas ar lentēm un dažāda izmēra grozi un pat dzirnavas, kas veidoti no avīžu papīra loksnītēm. Dominiks Paviničs, 9 gadu vecs zēns, iepazīstināja ar smalki saliktiem maketiem (puzlēm),  Jekaterina Kokočinska piedāvāja skaistus ziedu pušķus, Valentīna Saviča - mežģīņadījumus.

Bija apskatāma fotoizstāde „Pats dzimtā zeme esi!”, kas tapusi pateicoties Daugavpils novada projektu konkursam jaunatnei „Uzlabosim savu ikdienu!”,  izstāde „Foto liecības par Laucesas pagasta vēsturi” un bija pieejami Lauceses skolas foto albumi, kur iemūžinātas bildes no 1933.gada.

Ar lielu interesi gan mazie, gan lielie pulcējās pie Latgales Zoodārza ekspozīcijas, kur, pateicoties zinošam zoodārza darbiniekam, iepazinās ar rāpuļiem un kukaiņiem.

Svētku turpinājumā izskanēja koncerts. To atklāja Laucesas pamatskolas 4. klases skolniece Renata Oboļeviča. Turpinājumā skanēja skolēnu Justīnas un Kristīnas Lapackas, Daniila Ziļa un Darjas Siņicas dziesmas, un vairākas dejas nodejoja Laucesas kultūras nama deju pulciņš (vad. Jeļena Pasternaka).

Koncertu ar jautrām un skanīgām dziesmām papildināja Demenes kultūras nama vokālais ansamblis “Aizturi elpu” (vad. Zigfrīds Pliska), Baltkrievu kultūras centra vokāli instrumentālais ansamblis „Praļeski” (vad. Anastasija Mališeva) un sabiedriskā centra „Laucesa” vokālais ansamblis „Prieks” (vad. Sergejs Almakajevs).

Koncerta izskaņā, projekta “Fotoliecības. Daugavpils novada iedzīvotāju valstiskās identitātes stiprināšana” ietvaros, tapa iedzīvotāju kopbilde, kas kalpos kā vietas un cilvēku vēstījums mūsu valsts nākamajai simtgadei. Pagasta svētkus iemūžināja profesionāls fotogrāfs Valdis Ošiņš.

Visi svētku dalībnieki tika pie mielasta – garšīgiem sautētiem kāpostiem. Cienastu pagatavoja Janīna Lazdovska (Laucesas pamatskolas brīnumpavāre).

Pateicamies par atsaucību un par ikgadējo sadarbību Nataljai Abramenko, Irēnai Baļai par gardumiem un SIA "Adventure Island" par piepūšamajām atrakcijām. Paldies pagasta jauniešiem, Veltai Locei un  ikvienam par palīdzību un svētku noskaņas radīšanu.

Paldies par atbalstu Laucesas pagasta pārvaldei un Daugavpils novada domei.

FOTOGALERIJA

Informāciju sagatavojusi: Viktorija Kvetkovska Laucesas pagasta bibliotēkas vadītāja

Dzejas dienās Berķenelē viesojās bērnu grāmatu ilustratore Signe Ērmane