Notiks Latviešu dejas skolas nodarbības

AKTUĀLI

Daugavpils novada Kultūras pārvalde un Latvijas Nacionālais kultūras centrs rīko profesionālās pilnveides kursus deju kolektīvu vadītājiem „Latviešu dejas skola –9.” Latgales reģionam un diasporai”.

Tie ir divu gadu kursi deju kolektīvu vadītājiem, repetitoriem, asistentiem bez speciālās izglītības. Kursu apjoms ir četras sesijas – 176 stundas, katra sesija ilgst piecas dienas. Programmas mērķis ir paplašināt zināšanas un izglītot radošus deju kolektīvu vadītājus, spējīgus saglabāt un attīstīt skatuviskās dejas kultūru Latvijā.

Pirmā sesija notiks tiešsaistes video/audio konferenču lietotnē „Zoom” no 15. līdz 19. martam. Interesentiem būs iespēja gūt zināšanas latviešu dejas vēsturē, mūzikas teorijā, scenārija meistarībā, tautas tērpu komplektēšanas pamatos u.c. priekšmetos. Kursiem ir pieteikušies dalībnieki no Daugavpils novada, Daugavpils pilsētas, Līvāniem, Preiļiem un citiem Latgales reģioniem. Kursos piedalīsies arī latviešu diasporas deju kolektīvu vadītāji no Zviedrijas, Austrālijas, Īrijas, Anglijas u.c. valstīm, kurās ir attīstīta latviešu dziesmu un deju svētku kustība.

 

Aicinām uzņēmējus pieteikties LTRK Iespēju festivālam "Uzņēmēju dienas Latgalē 2021"