Notiks jauno profesionāļu meistarības konkurss SkillsLatvia 2023

Izglītība

4. un 5. aprīlī Ķīpsalas izstāžu centrā norisināsies gada vērienīgākais notikums profesionālajā izglītībā Latvijā - nacionālais jauno profesionāļu meistarības konkurss SkillsLatvia 2023, kuru organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). Šogad 19 dažādos prasmju konkursos savas profesionālās iemaņas apliecinās un par augstiem rezultātiem cīnīsies vairāk nekā 120 konkursanti no 31 profesionālās izglītības iestādes. Aicinām skolēnus apmeklēt konkursu klātienē un piedalīties arī paralēli notiekošajās aktivitātēs, kuras palīdzēs iepazīt profesijas un izzināt savas karjeras izvēles iespējas.

Divu konkursa dienu laikā dalībnieki no visas Latvijas demonstrēs savus talantus, zināšanas un profesionalitāti skatlogu dizainā un noformēšanā, tērpu dizainā un izgatavošanā, datortīklu administrēšanā, grafikas dizainā, mobilajā robotikā, mehatronikā, friziera darbos, restorānu servisā, viesu uzņemšanā, elektriskajās instalācijās, inženiersistēmās, flīzēšanā, krāsošanā un dekoratīvajā apdarē, mēbeļu izgatavošanā, sausajā būvē, smago spēkratu tehnoloģijās un kravu pārvadājumos. Paralēli Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikumā notiks prasmju konkurss ēdiena gatavošanā, kas nebūs publiski pieejams. Konkursa darba uzdevumi būs pietuvināti starptautisko profesionālās izcilības konkursu prasībām, un  jauniešu sniegumu vērtēs vairāk nekā 60 nozares ekspertu žūrija.

“Konkurss SkillsLatvia jau daudzus gadus ir unikāla un vērienīga satikšanās platforma jaunajiem profesionāļiem un nozaru pārstāvjiem. Konkursantiem dalība pasākumā sniedz vērtīgu pieredzi personīgajā un profesionālajā izaugsmē, jo tā ir savu spēju robežu izaicināšana, sevis ieraudzīšana jaunos apstākļos, gūstot rūdījumu turpmākajai darba dzīvei. Neatņemama konkursa sastāvdaļa ir arī paralēlie pasākumi, kuros skolēniem, kas vēl ir ceļā uz savu prasmju un interešu apzināšanu, ir iespēja iepazīties ar plašo profesiju un karjeras iespēju klāstu. Veiksmīga dalība konkursā SkillsLatvia 2023 paver jaunajiem profesionāļiem iespējas pierādīt sevi Eiropas mēroga konkursā EuroSkills vai pat pasaules līmenī - WorldSkills,” stāsta VIAA direktore Dita Traidās.

Paralēli SkillsLatvia 2023 norisei notiks arī profesionālo prasmju iepazīšanas aktivitātes “Izmēģini prasmes”, ko piedāvās profesionālās izglītības iestādes, lai jaunieši varētu izmēģināt savas spējas vairāk nekā 40 profesionālajās prasmēs. Apmeklētāji varēs piedalīties “Skolu brīvajā mikrofonā”, lai uzzinātu vairāk par profesionālās izglītības iestādēm un mācību programmām.

Tāpat būs iespēja aprunāties ar Latvijas Karjeras attīstības atbalsta asociācijas karjeras konsultantiem, sekot līdzi un piedalīties viktorīnā “Atklāj SkillsLatvia” un “Prasmju stafetēs”, sacenšoties par balvām, kā arī spēlēt Brain Games galda spēles. Vienlaikus bijušie konkursu SkillsLatvia, EuroSkills un WorldSkills dalībnieki gan klātienē, gan tiešsaistē VIAA un SkillsLatvia Facebook kontos dalīsies ar savu sacensību pieredzi, personīgajiem un profesionālajiem ieguvumiem un izaicinājumiem.

Visi interesenti, īpaši skolēni, vecāki, pedagogi un karjeras konsultanti, ir aicināti 4. un 5. aprīlī no plkst. 10.00 līdz 16.00 Ķīpsalas izstāžu centrā apmeklēt un vērot konkursa dalībnieku sacensību un iesaistīties aktivitātēs. Ieeja pasākumā un autostāvvieta ir bez maksas.

Konkursa norisi finansē Eiropas Sociālais fonds un līdzfinansē Latvijas valsts projektā “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”.

Informācija medijiem:

Alise Devjatajeva

Valsts izglītības attīstības aģentūras

Vecākā informācijas speciāliste (sadarbība ar plašsaziņas līdzekļiem)

+371 67785462 (mob. +371 22008908)

alise.devjatajeva@viaa.gov.lv 

Visi Augšdaugavas novada tautas deju kolektīvi ir XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku dalībnieki