Notiks informatīvs pasākums par Edinburgas hercoga starptautisko jauniešu pašaudzināšanas programmu Award

AKTUĀLI

Š.g. 19 oktobrī, Daugavpils novada kultūras centrā, Dobeles ielā 30, notiks Valsts izglītības satura centra organizētais informatīvais pasākums, uz kuru aicināti visi, kas ikdienā strādā ar jauniešiem vecumā no 14 līdz 24 gadiem. Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar neformālās izglītības rīku - Edinburgas hercoga starptautisko jauniešu pašaudzināšanas programmu Award -, ko turpmāk varēs izmantot, lai motivētu jauniešus jēgpilni pavadīt laiku, daudzpusīgi attīstīties, izvirzīt un sasniegt individuālus mērķus.

Informatīvais pasākums, ko veido divas daļas, sāksies plkst.11.00 un ilgs 40-60 minūtes. Pirmajā daļā - prezentācija par programmas Award būtību un to, ko nepieciešams izdarīt, lai kļūtu par Award vadītāju un lai iesaistītos tās īstenošanā. Otrajā daļā – kafijas laika saruna ar Award vadītājiem, kuri stāstīs par savu programmas Award īstenošanas pieredzi.

Dalībai pasākumā var pieteikties, līdz 16. oktobrim sūtot e-pastu Līvijai Uskalei uz livija.uskale@visc.gov.lv

Edinburgas hercoga starptautiskā jauniešu pašaudzināšanas programma Award palīdz jauniešiem sagatavoties patstāvīgai dzīvei un darbam. The Duke of Edinburgh’s International Award – balva, ko iegūst jaunieši, kas programmas Award ietvaros sasnieguši savus individuālos mērķus - ir pasaulē vadošais jauniešu izaugsmes apbalvojums. Iepriekšējā gadā vairāk nekā viens miljons jauniešu 144 pasaules valstīs iesaistījās programmā Award. Programmas Award trīs līmeņos – bronzas, sudraba un zelta – jaunieši noteiktu laika periodu veic pašu izvēlētas aktivitātes četrās programmas Award jomās –veic brīvprātīgo darbu, uzlabo savu fizisko sagatavotību, apgūst vai pilnveido prasmes  un dodas piedzīvojumu ceļojumā. Par programmas Award dalībnieku var kļūt ikviens jaunietis, vecuma no 14 līdz 24 gadiem. Jaunieši, kuri sasnieguši pašu izvirzītos jomu mērķus, tiek aicināti uz svinīgu apbalvošanas pasākumu, kura laikā viņi saņem attiecīgā līmeņa programmas Award apbalvojumu.

Latvijā programmu Award jau vairāk nekā desmit gadus īsteno Valsts izglītības satura centrs. No 2016.gada novembra tās īstenošanu “People to people” programmas ietvaros atbalsta British Council.

Papildinformācija atrodama: www.award.lv

Informāciju sagatavoja:
Valsts izglītības satura centra
Neformālās izglītības departamenta 
projektu vadītāja Līvija Uskale
Tālr. 26137373, e-pasts: livija.uskale@visc.gov.lv

Miķelītis atgriezās Kalupē