Miķelītis atgriezās Kalupē

AKTUĀLI

Miķeļdienas gadatirgus Kalupē, kā jau tas ierasts, iesākās agrā rīta stundā. Tirgus kulminācijā ieradās pats Miķelis, kuru kalupieši un ciemiņi ļoti gaidīja.  Koncerta programmas sākumā tika noskaidrots, ar kādu nolūku katrs ieradās tirgū: viens - pārdot zosis, cits - uzkāpt stabā, vēl kāds nopirkt dzērvenītes un medu. Daugavpils novada domes priekšsēdētājas vietnieks Arvīds Kucins bija domās un darbos kopā ar zemniekiem, jo daļa ražas ir vēl tīrumos, bet Kalupes pagasta pārvaldes vadītāja Ināra Ūbele jokoja, ka viņai, tāpat kā Miķelim, ir lieli plāni.

Savukārt pasākuma galvenajam varonim Miķelim bija jānoskata un jāizvēlas līgava Vārkavas sieviešu deju kolektīvā ,,Pašām patīk”, Ambeļu KN amatierteātra dalībnieču, Maļinovas ,,Ivušku” vai vietējo kalupiešu vidū. Katra kolektīva dalībnieces ar saviem priekšnesumiem vilināja Miķeli pie sevis: ambelietes izspēlēja īsu fragmentu no kinofilmas ,,Īsa pamācība mīlēšanā”, maļinovietes - ar dziesmām, vārkavietes - ar spilgtiem tērpiem, čigānu dejām un zīlēšanu, kalupietes - ar romantiskām dejām un klačošanu, bet vīru vokālais ansamblis laika gaitā uzmundrināja Miķeli ar īpašām dziesmām. Miķelis pasākuma sākumā bija iegādājies loterijas lozi, cerēdams uz laimi, bet vinnēja tikai zābakus, kas liecināja, ka vēl daudz būs jāstaigā un jāmeklē tā īstā mīlestība. Ambeļu folkloras kopa ,,Speiga” apdziedāja kalupiešus, ciemiņus un Miķeli.

Pasākuma otrajā daļā skanēja novadnieka Andra Baltača dziesmas, bet vakarā visi tika aicināti uz ,,Rudens balli” kopā ar Ingu un Normundu.

Vienlaikus ritēja sieru degustācija, kur tika izvēlēta garšīgākā siera saimniece. 1. vietu ieguva  Vija Grigorjeva, 2.vietu - Silvija Baida un 3.vietu - Ināra Rimša. Ķirbju konkursā piedalījās Monika Soma, Stanislavs Ivanovs no Dubnas, Amanda Aļeksejeva, Laura Kukle. Visi dalībnieki tika novērtēti līdzvērtīgi. Mūsu saimnieces Ina, Elita un Lidija aicināja visus dalībniekus mieloties ar zupu. Veiksmīgākais stabā kāpējs izrādījās Deniss Birjukovs. Piepūšamās atrakcijas no Jēkabpils priecēja bērnus visu pasākuma laiku.

Kad tirgus placis palika arvien tukšāks, futbola laukumā bija manāma liela rosība, jo sākās futbola kausa ,,Kalupe 2017” izcīņa, kurā piedalījās sešas komandas: Ambeļu, Biķernieku, Kalupes, Sventes, Skrudalienas pagastu komandas un “Hektors” no Daugavpils. Par spīti nelabvēlīgiem laikapstākļiem visas komandas cīnījās godam! Līdz pusfinālam nokļuva četras komandas – Kalupe:Svente (2:0) un Ambeļi:Biķernieki (1:0). Stiprākās komandas izrādījās no Kalupes un Ambeļu pagastiem, kuras satikās spraigā fināla spēlē, kuru Kalupes komanda vinnēja ar rezultātu 3:0. Tika noteikti arī katras komandas labākie spēlētāji. Tie izrādījās Aleksandrs Bižāns (Ambeļi), Rolands Lāže (“Hektors”), Mihails Ivanovs (Biķernieki), Vadims Siņicins (Kalupe), Jevgēnijs Mazins (Svente)un Sergejs Lazdovskis (Skrudaliene).

Paldies visiem, kas palīdzēja un atbalstīja organizēt novada Miķeļdienas gadatirgu Kalupē: Daugavpils novada domei, Kalupes pagasta pārvaldei, pašdarbniekiem no Ambeļu, Maļinovas pagastiem, Vārkavas novada, pašmāju cilvēkiem, tirgotājiem, pircējiem un skatītājiem!

FOTOGALERIJA

Informāciju sagatavoja: Kalupes pagasta kultūras menedžere Inita Ivdra

Svētku pasākumā godināti Višķu SAC klienti