Notika mākslas plenērs sadarbībā ar Šarkavščinas mūzikas skolu

AKTUĀLI

No 15. līdz 23. jūnijam Špoģu Mūzikas un mākslas skolas organizētā Starptautiskā mākslas plenēra ietvaros notika Špoģu un Šarkavščinas (Baltkrievija) mūzikas skolu audzēkņu un skolotāju radošas meistarklases nodarbībās. Kopīgā pasākumā bija piedalījušies 55 dalībnieki no abām skolām. Pasākuma laikā nometnes dalībniekiem bija iespēja iepazīties, rast kopīgo un atšķirīgo latviešu Līgo un baltkrievu Kupaļje svētku tradīcijām, apgūt abu valstu svētku repertuāru un muzicēt apvienotā orķestra sastāvā.

Par plenēra kulmināciju kļuva meistarklases dalībnieku koncerts “Visu gadu dziesmas krāju”, kurš notika 23. jūnijā Malnavas koledžas Višķu mācību punkta zālē. Klausītājiem bija iespēja dzirdēt mūzikas kolektīvu, kura sastāvā skanīgās Līgo un Kupaļjes dziesmas pavadīja latviešu tautas instrumenti – kokles, baltkrievu cimbalas, vijole, akordeoni un bajāni, kā arī tika stāstīts par latviešu un baltkrievu tautas tradīcijām saistītām ar Līgo un Kupaļje svētku svinībām. Mūsdienīgākas notis mūzikas skanējumam piešķīra instrumentālās grupas "Mažors" ritma grupa.

Koncerta noslēgumā plenēra dalībniekus uzrunāja Višķu pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Proms, augsti novērtējot Špoģu Mūzikas un mākslas skolas un Šarkavščinas bērnu mākslas skolas radošo sadarbību. Ar pateicības vārdiem par padarīto darbu plenēra dalībniekus sveica arī Špoģu Mūzikas un mākslas skolas direktors Andrejs Repins un Šarkavščinas bērnu mākslas skolas direktore Žanna Rusak.

Plenēra noslēgumā Šarkavščinas bērnu mākslas skolas dalībnieki apmeklēja Jāņu pasākumu Višķu brīvdabas estrādē.

Medumu pagasta jauniešu aktivitātes