Noslēgušies pirmie Mode H radošās grupas mēģinājumi

AKTUĀLI

24. augustā noslēdzās pirmie Daugavpils novada radošās grupas Mode H mēģinājumi, kas 4 dienu garumā norisinājās kultūras centrā “Vārpa”. Tie ir tikai pirmie, tomēr ļoti nozīmīgie soļi uz dalību Eiropas adaptētās modes forumā, kas jau novembrī ieskandinās Francijas pilsētu Tūru. Novada pašvaldība ilgtermiņā ir organizējusi projektus un pasākumus cilvēku ar īpašām vajadzībām integrēšanai sabiedrībā  ar mākslas  un radošuma  instrumentiem. Zināšanas  un ierosmi  šim darbam sniedz sadarbība ar Eiropas  adaptētās modes asociāciju Francijā. Daugavpils novada cilvēki ar īpašām vajadzībām piedalījušies piecos Mode H festivālos. Dalība tajos ir iespēja cilvēkiem ar kustību traucējumiem būt radošiem un mobiliem, ar mākslas metodēm attīstot savu personību. Foruma centrālais notikums būs teatralizēts uzvedums, kas sastāvēs no dalībvalstu  pārstāvju sagatavotiem iestudējumiem.

Savu iestudējumu pamazām sākusi veidot arī Daugavpils novada radošā grupa režisora Viktora Jansona vadībā.

Iestudējuma režisors Viktors Jansons: “Visa uzveduma kopīgā tēma ir ceļojums. No šīs kopīgās tēmas mēs savam iestudējumam izvēlējāmies ceļojumu uz kalniem. Iesākumā tas bija šaurāks, taču mēs to paplašinājām un nosaucām par ceļojumu pašam pie sevis. Pamazām strādājam, palikuši vēl ļoti daudzi tehniskas dabas jautājumi – rekvizītu un tērpu sagatave, taču ar ideju mēs ātri tikām galā, jo ar visiem dalībniekiem jau esam labi pazīstami. Mēs runājam vienā valodā un viņi to nebaidās darīt. Par to es ļoti priecājos. Šai tēmai – ceļojums uz kalniem, ir arhetips – uzkāpt kalnos ir tāpat kā pacelties pāri savai dzīvei. Tie ir centieni parādīt, cik ļoti cilvēks vēlas izrauties no dzīves rutīnas. Simbols ir ļoti vienkāršs – pacel acis uz augšu. Jo, tiklīdz mēs sākam skatīties debesīs, situācija mainās. Tālāk tā tiek papildināta ar vairākām detaļām. Kad mēs apspriedāmies, kāds pateica, ka nevis cilvēks iekaro kalnus, bet kalni iekaro cilvēku un pievelk to. To visu mēs arī vizuāli parādām. Tas ir iekšējs kalns, kas pievelk cilvēku un palīdz izrauties no ikdienas”.

Forumā novadu pārstāvēs 12 studijas dalībnieki. Pirmais šāds modes forums notika pirms desmit gadiem, tomēr vēl joprojām pierāda savu pastāvēšanas nozīmīgumu un akcentē galveno ideju - veicināt cilvēku ar kustību traucējumiem sociālo iekļaušanos sabiedrībā, palīdzot nodrošināt viņiem piekļuvi kultūras un mākslinieciskās jaunrades iespējām.

Daugavpils novads aicina uz Grāmatu svētkiem